Článek
Japonská aerolinka nejprve jen oznámila, že důvodem nouzového odklonění letu byl „neukázněný pasažér“. Že se ve skutečnosti snažil otevřít dveře letadla, oznámila až americká policie. Podle té nejmenovaný muž procházel „zdravotní krizí“ a ostatní cestující a posádka letadla jej museli zpacifikovat. Po přistání byl odvezen do nemocnice, rekapituluje události BBC.
Zatímco pak letadlo stálo na přistávací dráze v Seattlu, byl z něj kvůli „neukázněnému chování“ vyveden další člověk. Do Houstonu nakonec let doletěl v sobotu ve 12:40 místního času (19:40 SELČ), tedy s asi čtyřhodinovým zpožděním. „Bezpečí našich pasažérů a posádky je naší největší prioritou a výkonu místních bezpečnostních složek za jejich podporu tleskáme,“ uvedla k incidentu v oficiálním vyjádření aerolinka ANA.
V poslední době se nejedná o ojedinělou událost. V dubnu musel kvůli pasažérovi, který se za letu snažil otevřít dveře letadla, přistát let aerolinek Jetstar z Bali do Melbourne. V listopadu se o totéž pokusil cestující aerolinek American Airlines, načež ho spolucestující svázali izolepou. O rok dříve se pasažérovi aerolinek Asiana Airlines otevřít dveře za letu dokonce povedlo, čímž způsobil hospitalizaci devíti lidí s dýchacími potížemi.