Hlavní obsah

Na Krymu se převrátil plovoucí jeřáb

Sevastopol

Dva lidé zahynuli a více než dvacet dalších bylo zraněno při nehodě plovoucího jeřábu, který se v pondělí převrátil v přístavním městě Sevastopolu na okupovaném Krymu. Potvrdily to místní úřady s tím, že jde o následek porušení bezpečnostních pravidel.

Foto: ГCУ СК РФ

Převrácený plovoucí jeřáb v Sevastopolu

Článek

Rozhlasová stanice RBK upřesnila, že jde o plavidlo jménem Grigorij Prosjankin, které bylo „ve výstavbě od roku 2018“. Zranění byli rozvezeni do nemocnic, kde se jim dostává potřebné péče.

Odpovědné úřady zahájily trestní řízení pro porušení pravidel bezpečnosti provozu a pravidel námořní dopravy.

„Na místo se přesunula skupina nejzkušenějších vyšetřovatelů a kriminalistů, aby prozkoumali místo události a provedli všechny potřebné vyšetřovací úkony,“ uvedl úřad vyšetřování v prohlášení.

Výběr článků

Načítám