Hlavní obsah

Zablokujte karty svých mrtvých, „ruští žoldnéři” tam rabují, varuje pozůstalé Kyjev

18. 7. 2014, 19:24 – Kyjev

Zablokujte platební karty svých mrtvých blízkých. Tak zní výzva Kyjeva pro pozůstalé po obětech čtvrteční letecké katastrofy. Na místě neštěstí dochází podle ukrajinského ministerstva vnitra k rabování.

Foto: Maxim Zmeyev, Reuters

Ruský separatista na místě pádu letadla mezi troskami

Článek

„Ruští žoldnéři" podle Kyjeva na místě tragédie prohledávají trosky malajsijského boeingu a mrtvým berou nejen cennosti a hotové peníze, ale i platební karty.

„Je to otevřené drancování," napsal na Facebooku poradce ministerstva Anton Heraščenko. ”Právě jsem obdržel zprávu, že teroristé-žoldnéři včera (ve čtvrtek) sebrali mrtvým nejen peníze a cenné věci, ale zvlášť pátrali po platebních kartách svých obětí," uvedl ukrajinský činitel. Nyní se prý snaží z kartových účtů peníze vybrat přímo na Ukrajině, nebo karty posílají do Ruska.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

BEZ KOMENTÁŘE: Pád malajsijského letadla

Jako ve Smolensku?

Ruské úřady se k případům údajného okrádání mrtvých nevyjádřily a zprávy z ukrajinských zdrojů nelze nezávisle ověřit.

Ukrajinský tisk připomíná, že obdobné kauzy řešila ruská justice před čtyřmi lety při katastrofě polského vládního letadla u západoruského Smolenska. Několik ruských vojáků, kteří místo neštěstí měli střežit, ruské soudy za krádež kreditních karet tehdy odsoudily.

Reklama

Související články

Výběr článků