Hlavní obsah

Ruská tajná služba učí novináře psát o Ukrajině

24. 9. 2015, 7:42 – Moskva

Ruská kontrarozvědka FSB organizuje tvůrčí dílnu, kde se mají ruští novináři naučit správně psát o konfliktu na Ukrajině. Oznámil to moskevský rozhlas. Akce se připravuje pro pracovníky zpravodajských médií a bloggery.

Foto: Profimedia.cz

Sídlo FSB v Moskvě

Článek

Cílem je podle FSB „boj s protiruskou kampaní v médiích a na internetu“.  Ruské vedení pociťuje izolaci, do níž se jeho propaganda dostala v důsledku kritických informací západních médií o ruské anexi Krymu a o podpoře proruských vzbouřenců v Donbasu.

Moskva nedávno reorganizovala strukturu státních médií a aktivně podporuje ruskojazyčné novináře působící v zahraničí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V důsledku vážných hospodářských potíží, ale i uprchlické krize v Evropě a válečných operací na Blízkém východě nicméně ukrajinské téma postupně z ruských médií mizí.

Tvůrčí dílna FSB tomu má zabránit a má obohatit rejstřík novinářů při práci proti nepřátelské propagandě. Do přípravy akce jsou podle moskevského rozhlasu zapojena i ministerstva spojů a kultury. Další informace tajná služba nepřinesla.

Reklama

Související témata:

Výběr článků