Hlavní obsah

Francie hlásí nejvyšší denní přírůstek nemocných od začátku pandemie

4. 9. 2020, 20:28 – Paříž

Francouzské úřady v pátek ohlásily bezmála 9000 nově nakažených koronavirem za posledních 24 hodin, což je největší nárůst, jaký země zaznamenala od propuknutí pandemie covidu-19. Několikaměsíční rekordy nových denních infekcí v pátek ohlásily rovněž Itálie či Británie, kde se za uplynulý den SARS-CoV-2 prokázal u 1733, respektive 1940 lidí.

Foto: Dado Ruvic, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Francouzské úřady uvedly, že vyšší počet potvrzených případů souvisí s rozmachem testování. Za posledních sedm dní francouzské laboratoře zpracovaly přes milion testů, přičemž jejich celkový počet od začátku pandemie přesáhl již hranici devíti milionů.

Na setrvalém vzestupu je však podle ministerstva zdravotnictví také poměr mezi pozitivními a provedenými testy. V současné chvíli se koronavirus potvrzuje průměrně u 4,5 procenta testovaných.

Přehledně: Co se mění a kde jsou povinné roušky

Již šest dní v řadě přitom roste také počet pacientů, kteří se zotavují z těžkého průběhu covidu-19 v nemocnici. Podle francouzské vlády se na jednotkách intenzivní péče nyní nachází 473 lidí, což je o devět více, než kolik bylo hlášeno ve čtvrtek.

Rekordní nárůst hlásí také Itálie a Británie

Itálie zaregistrovala nejvyšší počet nových infekcí od 2. května. Kromě toho tam za poslední den zemřelo v souvislosti s covidem-19 dalších 11 lidí. Rekordní je i počet provedených testů, kterých bylo za poslední den provedeno 113 tisíc, což je o 21 tisíc více než den předtím. Itálie od začátku pandemie registruje dohromady necelých 275 tisíc potvrzených nálezů na SARS-CoV-2, 35 518 osob tam s nákazou zemřelo.

Covid se v Praze často šíří na pracovištích. Trasovat moc nestíháme, přiznávají hygienici

Británie oznámila rekordní denní nárůst infikovaných od konce května. Zatímco v srpnu se počty nakažených zvyšovaly zhruba o tisícovku za den, za posledních 24 hodin jejich počet vzrostl téměř dvojnásobně. Agentura Reuters však poznamenává, že se v zemi rovněž výrazně navýšily testovací kapacity.

Britské úřady v pátek uvedly, že takzvané reprodukční číslo, jež udává, kolik lidí průměrně infikuje jeden nakažený, se podle stávajících odhadů v celé zemi pohybuje v intervalu mezi 0,9 a 1,1. To značí, že si činitelé nejsou jisti, zda je pandemie v zemi na ústupu, nebo se naopak zhoršuje.

Reklama

Výběr článků