Hlavní obsah

Sluneční hodiny jsou atrakcí před novou budovou Divadla loutek v Ostravě

19. 5. 2011, 20:14
Novinky, Josef Zajíc

Sluneční hodiny jsou zajímavou atrakcí před novou budovou alternativní scény ostravského Divadla loutek. Ukazují přesně. Jen občan řídící si své hodinky podle slunečních hodin nesmí zapomínat, že naše životodárná hvězda Slunce nezná zimní a letní čas.

Foto: Josef Zajíc

Sluneční hodiny před alternativní scénou DLO.

Článek

Až bude v pátek 20. května stín, který vrhá zabudovaný sloupek, na krychli s číslem deset, tak začne otevírání nové alternativní budovy Divadla loutek  v Ostravě.

Nová část divadla vyrostla za sedm měsíců v období od července 2010 do ledna 2011. Přístavbu navrhl tým architektů Petr Hájek, Gabriela Minářová a  Bronislav Stratil. Pětipodlažní objekt (dvě podlaží jsou v  podzemí) ve tvaru impozantní kampanily navštěvníkům nabízí divadelní sál s variabilním hledištěm, na který navazuje amfiteátr a  cukrárna s galerii loutek.

Rozšíření DLO o alternativní scénu bylo financováno Evropskou unii z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a za přispění statutárního města Ostravy. Pohádku O víle menší než zrnko máku předvedou členové DLO jako svoji první premiéru na nové scéně.

Program na pátek 20. května je nabitý. Od 10 do 13 hodin se otevře cukrárna  a návštěvníci se mohou zúčatnit komentované prohlídky divadla. Dětské dopoledne s Hitrádiem Orion přejde do odpoledních atrakcí pro děti. Večer v amfiteátru si mohou diváci vychutnat koncert Rock § Roll  Bandu Marcela Woodmana. Pružně pak bude pokračovat další program.

Reklama

Související témata:

Výběr článků