Hlavní obsah

Pobodaná žena zemřela, muž je v kritickém stavu v nemocnici

31. 5. 2011, 12:58
Novinky, Pavel Jaňurek

Záchranáři vyjížděli dnes ráno do obce Mankovice na Novojičínsku. Policie zde nahlásila pobodanou ženu. Tu zřejmě pobodal její manžel, který se poté neúspěšně pokusil o sebevraždu.

Foto: ÚSZSMSK

Ilustrační fotografie

Článek

"Policie informovala v pět hodin operátory záchranné služby o bodném poranění ženy. Na místo byly vyslány posádky rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci, a to ze stanovišť ve Fulneku a v Odrách," informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí Moravskoslezských záchranářů.

Pětačtyřicetiletá žena nejevila již při příjezdu záchranářů žádné známky života. Záchranáři zahájili neodkladnou resuscitaci, nicméně obnovit činnost srdce se zdravotníkům přes veškerou snahu nepodařilo. Žena na místě podlehla bodnému zranění.

"Na místě musel být ošetřen také šestačtyřicetiletý muž. Pacient se nalézal ve stavu bezvědomí; zasahující lékař zajistil jeho dýchací cesty, posádka podala potřebné léky a postižený byl připojen k monitoru srdeční činnosti. Záchranáři pacienta připravili k transportu do zdravotnického zařízení a za stálého sledování životních funkcí jej přepravili na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Novém Jičíně. Stav postiženého byl v době předání velmi vážný," doplnil Humpl.

Případ vyšetřuje Policie České Republiky, vše však nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností ženu pobodal její manžel, který se poté pokusil oběsit.

Reklama

Výběr článků