Článek
"Komín má mohutný konický podstavec na čtvercové základně, nároží jsou obložena kamenným obkladem, část pod římsou je zdobena triglyfy. Na podstavec s ozdobnou římsou navazuje oktagonální matice a kruhový dřík. Vše zakončuje oblá mohutná hlavice. Komín nemá spínací ocelové obruče," uvádí internetový server Fabriky, který se podobnými zajímavostmi zabývá.
V roce 1998 byla ukončena likvidace dolu Jindřich, komín byl kulturní památkou od roku 1997, v roce 2010 však byla ochrana na žádost majitele, společnosti RPG, odejmuta. Ministerstvo odstranění žádosti odůvodnilo tím, že je již celý areál bývaléh dolu Jindřich zbourán a že komín nemá žádnou hodnotu pro své okolí.
Na první pohled je 50 metrů vysoký komín dosud v dobrém stavu, i když jej zjevně nikdo neudržuje. Z podstavce roste náletová zeleň a obkladové desky podstavce postupně opadávají. Co bude s komínem dál, nikdo neví. Nejspíš tak tady zůstane jako poslední vzpomínka na areál dolu Jindřich.

Část komínu bývalého areálu dolu Jindřich v Karviné - Dolech