Hlavní obsah

Červen je měsíc reprodukčního zdraví, spermiogram lze mít zdarma

2. 6. 2011, 14:29
Novinky, Ondřej Kořínek

Světová zdravotnická organizace vyhlásila měsíc červen měsícem reprodukčního zdraví a v této souvislosti se na mnoha českých klinikách vyšetřuje spermiogram zdarma. V Praze se lze vyšetřit na klinice Gest, která nabízí jubilejní 10. ročník akce - bezplatné anonymní vyšetření spermiogramu.

Foto: Ondřej Kořínek

Ilustrační foto

Článek

Speciální stránky www.stopneplodnosti.cz uvádějí, že 15 procent párů má problémy s početím dítěte, proto vyhlásila Světová zdravotnická organizace měsíc červen měsícem reprodukčního zdraví. A Česká republika vyhlásila 6. červen dnem neplodnosti.

V rámci této akce nabízejí některé kliniky reprodukční medicíny udělání spermiogramu mužům zdarma a anonymně. Spermiogramem muž zjistí, jak je na tom s kvalitou svého spermatu a zda bude schopen mít v budoucnu dítě. Toto vyšetření většinou hradí zdravotní pojišťovny, když má pár problémy s početím dítěte.

V Praze takovou možnost nabízí Centrum reprodukční medicíny Gest. Muži, kteří by rádi věděli, jak jsou na tom s kvalitou svého spermatu, se objednají na telefonním čísle 720 150 308 a domluví si vhodný termín v měsíci červnu. Jak píší na webu společnosti Gest, je nutné před vyšetřením dodržet tří až čtyř denní sexuální abstinenci.

Jak probíhá samotné vyšetření?

Muž se dostaví do centra reprodukční medicíny, které se nachází ve vilové čtvrti v ulici Nad Buďánkami v Praze 5 a v čekárně počká na příchod sestry. Pak s ní půjde do prvního patra, kde dostanete kelímek na sperma, které získá masturbací. V kabince je k dispozici několik erotických časopisů.

Po odběru sestře sdělí, jak chce být o výsledku informován - je možné si zavolat nebo nechat výsledky poslat mailem. Sestra dá k vyplnění anonymní dotazník, ve kterém se ptají na důvod návštěvy, jak náročnou práci vyšetřovaný muž má, každý samozřejmě uvede věk. Nakonec dostane vizitku se svým číslem a může se těšit na výsledky.

Reklama

Související témata:

Výběr článků