Hlavní obsah

Čajkarénu navštívila Komise pro sport a tělovýchovu města Olomouce

Novinky, Petr Kameníček

Letošní poslední setkání Komise pro sport a tělovýchovu města Olomouce zavítala na olomoucké Gymnázium Čajkovského, aby v předvánočním čase zhodnotila uplynulý rok a připravila se na rok 2017, který se do sportovního dění v Olomouci zapíše pod heslem Olomouc – evropské město sportu 2017.

Foto: Petr Kameníček
Článek

Pod vedením předsedy komise Mgr. Radka Čapky, který je zároveň ředitelem tohoto gymnázia, jež má výrazné sportovní zaměření, a tajemníka komise, Bc. Vojtěcha Hály, se i v posledním letošním setkání její členové věnovali nejen rekapitulaci celého roku a aktuálních událostí, radostí i starostí spojených se sportovní činností olomouckých oddílů a stavem sportovišť, ale probírali i výhled na budoucí období.

V souvislosti s nově získaným titulem Olomouc - evropské město sportu 2017, probírali i varianty propagace a zvýšení zájmu o sport především u mládeže. Všichni zúčastnění vnímají sport jako jednu z nejvhodnějších alternativ trávení volného času mládeže i jako prevenci negativních patologických jevů ve společnosti.

Olomouc patří mezi města s výraznou podporou sportu s důrazem na podporu mládeže a právě díky širokému portfoliu sportovních odvětví, aktivitě, profesionální úrovni mnoha klubů a široké podpoře od magistrátu získala pro nadcházející rok tento titul.

V té souvislosti se také probírala úzká spolupráce města s Gymnáziem Čajkovského, které nabídlo úzkou součinnost a kooperaci v oblasti propagace sportu. V moderních prostorách školy proběhne řada plánovaných aktivit nejen za aktivní účasti vyučujících tělesné výchovy, ale i studentů školy, mezi kterými nechybí ani vrcholoví sportovci včetně úspěšných reprezentantů.

Škola se navíc podpoře sportu věnuje dlouhodobě a vybudované sportovní prostory slouží intenzivně jak samotnému gymnáziu během dopolední výuky a pořádání mnoha středoškolských turnajů, tak i do pozdních večerních hodin pro olomoucké kluby a sportovní veřejnost.

Jednání komise se neslo přece jen i v trochu  předvánoční atmosféře, kdy se vyslovují různá přání, jako např. přání pevného zdraví všem olomouckým sportovcům i lidem dobré vůle, brzký a snad už zase trvalejší návrat olomoucké fotbalové Sigmy mezi prvoligovou elitu stejně jako přání, aby se v Olomouci udržela hokejová extraliga a aby se Olomoučané nadále mohli těšit z vyprodané bouřící "plecharény".

Související témata:

Výběr článků

Načítám