Hlavní obsah

Běh na Výhon vyhrál Martin Vintrlík. Oldřich Šmída byl osmnáctý

Novinky, Jiří Smutný

V Židlochovicích se v sobotu 30. června konal v rámci 33. ročníku Českého poháru v běhu do vrchu běh na místní kopec Výhon. Kromě organizovaných běžců si v úvodu zasportovali i amatéři - muži, ženy i rodiny s dětmi.

Foto: Jiří Smutný

I v sedmdesáti letech lze úspěšně sportovat

Článek

Lidový běh vyhrál v absolutním pořadí Petr Kaňovský z Brna. Druhý byl Štěpán Hanek a třetí Kryštof Hanek, oba za Židlochovic. V kategorii rodinných týmů vyhráli Hankovi ze Židlochovic.

Hlavního závodu se zúčastnilo 31 mužů, 5 juniorů, 11 žen a jedna juniorka, celkem 48 sportovců. Jako obvykle nechyběl doyen závodu, dnes už sedmdesátiletý Oldřich Šmída z Maratonstavu Úpice.

Absolutním vítězem se stal časem 22:40 minut Martin Vintrlík z Křepic. Druhé místo vybojoval Martin Vacek z České Třebové (22:54) a třetí Jiří Moravec z Letohradu (23:28).

Nejrychlejší ženou se stala Zuzana Ožanová, která časem 25:43 minut skončila v absolutním pořadí na osmém místě. O deset míst za ní doběhl Oldřich Šmída. Na rozdíl od některých svých kolegů si v cíli nedal klobásu, ale porci melounu.

Výběr článků

Načítám