Článek
„Právě jsem na Ukrajině zažila svůj první letecký poplach. Sirény houkají. Pro každého Ukrajince je to každodenní realita,“ napsala Loomerová o své návštěvě v Kyjevě.
„Připadám si jako taková blbka, že jsem posledních pět let zlehčovala problémy Ukrajinců. Často jsem říkala, že mi je to jedno. Když se na to dívám zpětně, nebylo to ode mě moc hezké,“ dodala influencerka se zhruba dvěma miliony sledujících, která dříve Ukrajinu označovala za „zemi plnou obhájců nacismu“ a za stát vedený „obhájcem džihádistů“.
Není jasné, co nyní Loomerovou k cestě na Ukrajinu vedlo, během návštěvy se však ve čtvrtek setkala se Zelenským, s nímž natočila rozhovor pro svůj pořad „Loomer Unleashed“ na platformě Rumble.
Zatím zveřejnila společnou fotografii a později i ukázku z rozhovoru, v níž se Zelenského ptala na loňský incident v Oválné pracovně Bílého domu, kdy bylo jeho setkání s Trumpem po vypjaté výměně názorů předčasně ukončeno. Zelenskyj označil za zlomový bod pro zlepšení vzájemných vztahů krátké setkání ve Vatikánu na pohřbu papeže Františka o pár měsíců později.
„Byl to historický okamžik, protože během patnácti až dvaceti minut jsme změnili vzájemné vztahy,“ řekl Loomerové Zelenskyj s tím, že důležité podle něj bylo i to, že spolu oba politici mohli mluvit zcela sami.
What actually happened behind closed doors after the explosive Oval Office meeting between Ukraine’s President Zelensky @ZelenskyyUa, President Trump @POTUS and Vice President @JDVance?
— Laura Loomer (@LauraLoomer) July 23, 2026
President Zelensky finally opens up in our exclusive interview.
Full interview drops soon! pic.twitter.com/R6pLPmqQ5j

