Článek
Hillova netradiční výprava začala v roce 1984, kdy stál půllitr zlatavého moku dle jeho slov 0,64 libry (při dnešním kurzu cca 18 Kč).
Tehdy se Angličan a jeho parta – později známá jako Black Country Ale Tairsters – rozhodli, že už mají dost chození do jedné a té samé hospody. Dali si za cíl obejít 300 podniků vyznačených na mapě pivovaru Banks z Wolverhamptonu. Tím to ale zdaleka neskončilo.
Od té doby Hill procestoval takřka 650 tisíc kilometrů, ochutnal více než 60 tisíc piv a navštívil hospody ve všech britských hrabstvích, na 69 ostrovech, a dokonce i v zahraničí, kde rád spojuje pivo s návštěvou válečných památek.
Vybral milion na charitu
„Byla to skvělá jízda. Poznal jsem spoustu úžasných lidí. Vážně nevím, jestli s tím někdy přestanu – pořád mě to baví. A hospod, které jsem ještě neviděl, je pořád dost,“ svěřil se agentuře Reuters Hill, dnes už důchodce, který svou vášeň proměnil i v dobročinnost.
Za ta léta vybral přes 35 tisíc liber (takřka 1 milion Kč) na charitu, většinou pro dětské nemocnice a leteckou záchrannou službu.

Pivo mu stále chutná, a dokud prý poteče, bude se svým koníčkem pokračovat.
Ve svém domě má místnost věnovanou jen tomuto koníčku – 280 šanonů plných fotek, účtenek, pivních tácků a poznámek ke každému navštívenému podniku. Jako důkaz si všude nechává podepsat „návštěvní kartičku“ od personálu.
Když v roce 2017 navštívil 20 000. podnik, zapsal se oficiálně do Guinnessovy knihy rekordů, podle níž šlo o nejdelší výpravu po hospodách na světě.
S alkoholem už je rozumnější
A jak to má vyřešené s alkoholem? „V mládí jsme to trochu přeháněli, dnes je to už uvědomělejší koníček,“ říká a dodává, že ceny piva od dob jeho začátků narostly až absurdně. „Sedm liber (200 Kč) za půllitr, někdy i deset (285 Kč), to je šílené.“
Manželka Dawn je prý s jeho zálibou smířená. „Bere to jako můj koníček. Příští týden máme výročí, tak jedeme do Greenwiche. A já už si samozřejmě zjistil, že je tam pár hospod, v nichž jsem ještě nebyl,“ směje se Hill.
„Dokud nedojde pivo, budu pokračovat,“ uzavírá muž, který se stal symbolem britské hospodské kultury.