Článek
Studio CBS úplně zastavilo produkci seriálů včetně NCIS (Námořní vyšetřovací služba), NCIS: Los Angeles, Seal Team, Why Women Kill a dalších. Návrat do práce je u nich zatím plánován na 11. ledna. U dalších produkcí se počítá s ještě pozdějším datem.
CBS považuje situaci v Kalifornii za tak vážnou, že si nedovolí povolat herce, kameramany, režiséry a další profese do práce. Může v tom hrát roli i strach z amerického zvyku žalovat kohokoliv za téměř cokoliv a žádat astronomická odškodnění. Situace je ale objektivně špatná, jen v okrese Los Angeles hlásí za pondělí 13 661 nákaz a v Kalifornii 66 811 případů.
Další studia hledají způsob, jak pokračovat a vyhnout se finančním ztrátám. Netflix, NBC Universal či Warner Bros. o tom stále jednají, zatím nikdo z nich nezveřejnil oficiální stanovisko.
Úřady v Los Angeles sice natáčení nezakázaly, ale sdělily filmařům, že to nedoporučují. „Ačkoliv hudební, filmové a televizní produkce mohou pracovat, žádáme vás, abyste silně zvážili pauzu na pár týdnů během katastrofální vlny případů covidu,“ uvádějí.
Produkce zavádějí ochranná opatření, ale ne vždy úspěšně. Nošení roušek a rozdělování týmů do různých zón, aby se lidé moc nesetkávali, nepomohlo třeba při natáčení seriálu Mythic Quest: Raven’s Banquet, kde se nakazila řada členů štábu. Následně dávali vinu producentům, kteří prý za začátku tvrdili, že o přenosu v práci nejsou důkazy.