Hlavní obsah

Nový Firefox má kritickou chybu zabezpečení

28. 4. 2009, 12:01
Novinky, Miloslav Fišer

Neuplynul ani týden od vydání nové verze internetového prohlížeče Firefox 3 a programátoři společnosti Mozilla museli neplánovaně vydat další aktualizaci. Původní verze, která měla opravovat neskutečné množství 67 bezpečnostních chyb, má totiž kritickou chybu zabezpečení. Upozornil na to server LifeHacker.com.

Článek

Pravidelný balík oprav nového Firefoxu s pořadovým číslem 3.0.10 měl být původně vydán až na konci května. Vývojáři ale nakonec aktualizaci uspíšili kvůli bezpečnostní chybě, která se v prohlížeči objevila.

Kritická bezpečnostní chyba se údajně podle vývojářů objevila také ve starších verzích Firefoxu. Opravovat jí měla aktualizace z minulého týdne. Testeři internetového prohlížeče ale přišli u nové verze na to, že při některých situacích dochází k častým pádům a nestabilitě Firefoxu i nadále.

Bezpečnostní odborníci proto doporučují stáhnout nejnovější aktualizaci Firefoxu co nejdříve. Pokud máte v internetovém prohlížeči nastavené automatické aktualizace, měla by vám v počítači automaticky vyskočit nabídka na možnost aktualizace během následujících 48 hodin.

V případě, že nechcete na automatickou aktualizaci čekat, můžete si nejnovější Firefox 3.0.10 stáhnout pro operační systém Windows, Linux i Mac OS X pomocí následujících odkazů:

Firefox 3.0.10 pro Windows

Firefox 3.0.10 pro Linux

Firefox 3.0.10 pro Mac OS X

Firefox i pro mobilní telefony

Jednou z hlavních výsad chytrých telefonů s operačním systémem je velký a prostorný displej, který přímo vybízí k surfování na internetu i na cestách. V současné době zápasí o titul nejoblíbenějšího prohlížeče v mobilu Internet Explorer a Opera. Do souboje nyní přispěchal i Firefox, který je v první testovací verzi určen pro mobilní telefony od Nokie.

Mozilla Fennec je název nového internetového prohlížeče pro mobilní telefony, který má vycházet z populárního Firefoxu. Fennec je podle tvůrců prozatím jen kódové označení testovací verze. Finální program prý ponese název podle svého staršího bratříčka ze stolních počítačů.

Nový prohlížeč je plně optimalizován pro použití v chytrých telefonech s operačním systémem, které díky svému prostornému displeji přímo vybízejí k surfování po internetu. Testovací verze pro mobily jsou v současné době k dispozici pro telefony s operačním systémem Windows Mobile pro Nokii N810, která pracuje s linuxovým OS. Více se dozvíte ZDE.

Reklama

Související články

Výběr článků