Hlavní obsah

Ruští soudní exekutoři zabavili Googlu 7,7 miliardy rublů

26. 5. 2022, 16:24 – Moskva

Ruští soudní exekutoři zabavili americké internetové společnosti Google 7,7 miliardy rublů (2,8 miliardy korun) jako část pokuty, kterou má firma zaplatit. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Interfax. Google patří do americké technologické skupiny Alphabet.

Foto: Arnd Wiegmann, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Ruská součást Googlu minulý týden oznámila, že plánuje vyhlásit bankrot. Ruské úřady firmě už dříve obstavily bankovní účet, Google tak nemůže platit mimo jiné zaměstnancům ani svým dodavatelům. Moskva předtím oznámila, že nemá v úmyslu zablokovat kanál YouTube, který také patří Alphabetu.

Ruské úřady už dříve Googlu vyměřily několik pokut. Jejich součástí je i sankce 7,2 miliardy rublů z loňského prosince, kterou firma dostala za to, že opakovaně odmítala mazat ze svých systémů obsah v Rusku považovaný za nezákonný.

Google v Rusku zbankrotoval

Internet a PC

Ruská součást Googlu měla v loňském roce tržby 134,3 miliardy rublů (téměř 50 miliard korun), uvedla s odkazem na svou databázi firem agentura Interfax.

Google po začátku ruské invaze na Ukrajinu v Rusku přerušil většinu obchodních aktivit. Služby, které jsou zdarma, ale ruským uživatelům nechal přístupné. To je i vyhledávač Google, kanál YouTube, e-mailová služba Gmail, mapy, operační systém Android či obchod s aplikacemi Play.

Reklama

Související témata:

Související články

Rusko zakázalo Google News

24. 3. 2022, 14:16

Smyčka okolo nezávislých médií, která přinášejí Rusům informace o dění na Ukrajině, se ještě více utahuje. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor ve čtvrtek rozhodl...

Výběr článků