Hlavní obsah

PlayStation 5 před Vánocemi? Jen pokud si sáhnete hluboko do kapsy

17. 10. 2022, 14:26

PlayStation 5 je v řadě obchodů beznadějně vyprodaný. A co je možná horší, obchodníci varují, že se před Vánocemi již situace nezlepší. Z dat nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, je nicméně patrné, že cesty k pořízení nové konzole před Štědrým dnem ještě existují. Herní fandové si ale budou muset sáhnout hluboko do kapsy.

Představení televizní konzole PlayStation 5 od SonyVideo: archív výrobce

 
Článek

Kvůli vysoké inflaci a celkově nepříznivé ekonomické situaci, která je způsobená i válkou na Ukrajině, se Sony rozhodlo letos v září PlayStation 5 zdražit. Stalo se tak historicky vůbec poprvé, že zdražuje konzole, která je na trhu už dva roky.

Případní zájemci tudíž nyní za PlayStation 5 Digital Edition zaplatí 11 790 Kč místo původních 10 790 Kč. Klasický PlayStation 5 s optickou mechanikou pak vyjde na 14 490 Kč místo 13 490 Kč.

Problém je ale v tom, že oba modely jsou ve většině obchodů beznadějně vyprodané. K mání jsou pouze dražší varianty, které obsahují rovnou i nějaké hry. Za ty si však prodejci naúčtují podle Zboží.cz minimálně 17 490 Kč, výjimkou ale nejsou ani cenovky blížící se až k 25 000 Kč.

Xbox si zatím cenu drží, na rozdíl od PlayStationu

Obchodníci, kterým se podařilo pár kusů získat skladem, se tedy evidentně snaží na nedostatkovém zboží vydělat.

Situaci na trhu navíc i nadále komplikují také překupníci, kteří byli trpěliví a konzoli si objednali dříve. Na různých internetových bazarech ji pak nabízejí zpravidla s několikatisícovým příplatkem oproti pořizovací ceně.

Hráči, kteří chtějí stihnout letošní Vánoce, tak nemají prakticky jinou šanci než si připlatit. Samotné konzole budou za výše avizované příznivější cenovky dostupné až v průběhu roku 2023.

Foto: archív výrobce

PlayStation 5

Reklama

Související články

PlayStation 5 Vánoce nestihne. Opět

2. 9. 2022, 14:34

Konzole PlayStation 5 se začala prodávat už koncem roku 2020. Ani po dvou letech se ale nepodařilo poptávku ze strany zákazníků zcela uspokojit. Přestože je...

Výběr článků