Hlavní obsah

Nejen u automobilů. Uhlíková stopa se bude řešit i u počítačových periférií

19. 6. 2020, 16:05
Novinky, lez

Dopad uhlíkových emisí na životní prostředí představuje stále ožehavější téma, především tedy v automobilovém průmyslu. Společnost Logitech se však tuto problematiku rozhodla řešit také u počítačových periférií. Nově tak lidé naleznou na obalu všechny relevantní informace.

Foto: archív výrobce

Balení Logitechu s novým značením.

Článek

Cílem Logitechu je poskytovat zákazníkům transparentní informace o uhlíkové stopě všech svých produktů. Ještě letos by se tak nové značení mělo objevit na všech herních perifériích, postupně ale bude zavedeno napříč celým portfoliem tohoto výrobce.

Zástupci podniku se přitom netají tím, že tímto krokem chtějí přimět další výrobce počítačového hardwaru, aby jejich krok následovali. Díky tomu by totiž uživatelé získali relevantní informace o tom, jaký má nákup dopad na životní prostředí.

Nejrychlejší bezdrátovou klávesnici vyrobil Logitech. Cena ale nepotěší

Hardware

Logitech je nicméně prvním a zatím jediným výrobcem, který bude své produkty takto značit. „Jsme si dobře vědomi rozsahu ekologických výzev, kterým dnes naše planeta čelí. Zdvojnásobujeme proto naše úsilí o snižování negativních vlivů na životní prostředí, ale sami na to nestačíme,“ prohlásil prezident Logitechu Bracken Darrell.

„Informováním o uhlíkové stopě našich produktů posilujeme spolupráci se zákazníky, abychom pomohli zlepšit svět. Údaje o uhlíkových emisích bychom měli sledovat stejně pozorně, jako například údaje o kaloriích v potravinách – musíme vědět, co konzumujeme. Vyzýváme také další společnosti, aby se k nám připojily při prosazování pozitivních změn tím, že budou zveřejňovat zcela transparentní informace o svých produktech. Dosažení opravdové změny bude vyžadovat úsilí všech průmyslových odvětví,“ doplnil.

Foto: archív výrobce

Balení Logitechu s novým značením.

Logitech bude při měření uhlíkové stopy spolupracovat s třetími stranami, například Natural Capital Partners, iPoint Group a nezávislými ověřovateli.

V rámci portfolia herních produktů dosáhl výrobce již v loňském roce díky sérii opatření uhlíkové neutrality. Podnik se také zavával, že do roku 2030 přejde jeho výroba výhradně na obnovitelné zdroje elektřiny. Logitech se zároveň přidal k Pařížské dohodě, která si klade za cíl omezit uhlíkovou stopu tak, aby globální nárůst teploty nepřekročil hranici 1,5 °C oproti hodnotám před průmyslovou revolucí.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků