Hlavní obsah

Problémové aerolinky SkyEurope hlásí obrat, mají investora

31. 7. 2009, 15:07 – Bratislava • Aktualizováno 31. 7. 2009, 15:20
Novinky, toh

Slovenské aerolinky SkyErope získaly pomoc. Společnost získala investora, rakouská investorská skupina Focus Equite investuje do aerolinek až 16,5 miliónu eur. SkyEurope to oznámily v pátek. Peníze firmě již delší dobu chyběly, aerolinky totiž měly dluhy, kvůli kterým jim bylo například zabaveno letadlo na pařížském letišti.

Foto: Miroslav Földeši , ČTK

Článek

Současná investice má však podmínky. SkyEurope musí dokončit svoji restrukturalizaci, tu aerolinky začaly již před časem, když slovenský soud povolil bankrotovou ochranu před věřiteli.

"SkyEurope také podepsaly dohodu o krátkodobé půjče ve výši pět miliónů eur se společností Chain Box Technology, které je registrována v Anglii a Walesu. Tento překlenovací úvěr se použije na doplnění interního cash-flow pro potřeby pracovního kapitálu,“ uvedl mluvčí firmy Tomáš Kika.

Aerolinky zároveň v pátek oznámily, že jim byla prodloužena licence, díky čemuž mají sestavený letový řád na letošní zimu. SkyEurope budou létat do 24 destinací v 17 zemích.

Před pár dny měla společnost také problém s letadly, podle platného letového řádu má firma využívat deset strojů. Donedávna jich měla ale jen osm, z toho jedno bylo a nadále je blokováno na pařížském letišti Orly kvůli dluhu. Firma si však sehnala náhradní stroje a její flotila v současnosti čítá deset potřebných letounů. Jedná se o čtyři Boeingy 737-700, čtyři Boeingy 737-300 a dva Boeingy 737-500. 

Reklama

Související témata:

Související články

Zadlužená SkyEurope zoufale shání letadla

30. 6. 2009, 8:32

Slovenská nízkonákladová letecká společnost SkyEurope, která je v režimu soudní ochrany před věřiteli, se zoufale snaží doplnit flotilu o další letadla....

Výběr článků