Hlavní obsah

Inspekce odhalila v Lidlu a Tesku šizené párky a guláš

18. 5. 2016, 16:35

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila v dalších dvou masných výrobcích ze zahraničí výrazně nižší podíl masa, než uvedli němečtí a polští výrobci na obalu. Odchylka je až několik desítek procent. Jde o hovězí guláš, který se prodával v Lidlu, a párky, jež prodávalo Tesco, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Foto: SZPI

Lidl prodával v půlkilovém balení Coquette hovězí guláš z německého Neuruppinu. Místo 80 procent v něm bylo jen 52 procent masa.

Článek

Lidl prodával v půlkilovém balení Coquette hovězí guláš z německého Neuruppinu. Místo 80 procent v něm bylo jen 52 procent masa.

V Tesku se prodávaly polské minipárečky Classic Henryk Kania v balení 170 gramů. Na obalu uvádějí obsah masa 93 procent, podle testů byl jen 78 procent.

Foto: SZPI

Menší než deklarovaný obsah masa měly i párky prodávané v Tesku

„Nepravdivým údajem o obsahu masa došlo ke klamání spotřebitele a SZPI nařídila neprodlené stažení výrobku z tržní sítě,” uvedl Kopřiva. S oběma prodejci zahájila inspekce správní řízení o udělení pokuty.

Reklama

Související témata:

Související články

V mletém vepřovém z Polska byla salmonela

9. 5. 2016, 16:23

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila u mletého vepřového masa z Polska kontaminaci bakteriemi salmonely. Maso bylo vyrobeno v Kutně...

Výběr článků