Hlavní obsah

Pirát v podezření. Chlubí se titulem, který zřejmě nemá

22. 11. 2022, 17:13 – Plzeň

Plzeňští Piráti mají podezření, že jejich stranický kolega, zastupitel na kraji a druhém městském obvodě Filip Sequens neoprávněně užívá titul magistr. Podle zjištění deníku Právo už kvůli tomu zahájili interní šetření.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ilustrační foto. Univerzita Karlova.

Článek

Informaci v úterý potvrdila členka předsednictva plzeňského pirátského sdružení Olga Sejrková. „Na předvolební kandidátce měl Filip Sequens titul magistr. Neuvědomujeme si, že by po bakaláři už dokončil navazující studium. Proto jsme hledali jeho diplomovou práci v dostupné databázi na internetu, ale nenašli jsme ji. Vznesli jsme tedy požadavek přímo na něj. V tu ránu s námi utnul veškerou komunikaci,“ sdělila Sejrková.

Strana řešila se Sequensem v poslední době další potíže. „Vzhledem k tomu, že s ním byly drobné problémy, prověřili jsme si ho,“ doplnila členka předsednictva s tím, že už ve věci zahájili interní šetření.

Hrozí mu vyhazov

Do záležitosti se vložil také plzeňský hejtman Rudolf Špoták (Piráti). „Budeme věc řešit tento týden. Chci, aby kolega doložil potřebné dokumenty,“ řekl Právu. Pokud by se podezření potvrdilo, zřejmě by Sequens dostal ze strany vyhazov. „O takto zásadních věcech se nelže. Myslím, že by ani nikdo o člověka, kterému nemůžeme věřit, nestál,“ dodala Sejrková.

Padělatel z Plzně dostal 3,5 roku. Vyráběl peníze, vysokoškolské tituly či covid pasy

Sequens byl při podzimních volbách zvolen jako zastupitel druhého městského obvodu. Ustavujícího zasedání se ale neúčastnil, takže ani nesložil slib. „Omluvil se pro nemoc. Novou možnost bude mít šestého prosince,“ nastínil tamější starosta Lumír Aschenbrenner (ODS). O tom, že Sequens údajně neoprávněně užívá magisterský titul slyšel, ale sám si informaci neověřoval.

Sequens nedorazil ani na mimořádné pondělní krajské zastupitelstvo. Redakce deníku Právo ho opakovaně kontaktovala. Na telefonáty ani SMS však nereagoval.

Na webu Pirátů je uvedeno, že absolvoval plzeňskou pedagogickou fakultu, která spadá pod Západočeskou univerzitu v Plzni (ZČU). Poté nastoupil na stejnou fakultu, ale Univerzity Karlovy. Mluvčí obou vysokých škol konstatovali, že bližší informace nemohou bez dalších náležitostí sdělovat, jedná se o citlivé osobní údaje. Nicméně z veřejné databáze závěrečných prací lze vyčíst, že Sequens v Plzni úspěšně obhájil bakalářskou práci v roce 2011. Další dokumenty s jeho jménem už systém neobsahuje.

Bartoš pod palbou kvůli videu pro Metu. Poškodil jméno Pirátů, říká zakladatel strany

Reklama

Výběr článků