Hlavní obsah

Červíček neuspěl v řízení proti svému odvolání z čela policie

7. 3. 2014, 19:48 – Praha • Aktualizováno 7. 3. 2014, 20:39

Bývalý policejní prezident Martin Červíček neuspěl v rozkladovém řízení, které podal kvůli svému odvolání z funkce. Informovala o tom v pátek Česká televize. Stanovisko už má ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Jde ale jen o doporučení, jak ve věci rozhodne, oznámí v úterý, se stěžovatelem se chce ještě sejít.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Bývalý policejní prezident Martin Červíček

Článek

"Budu s tím seznamovat pana Červíčka v úterý a v úterý veřejnost seznámím, jak dopadl," řekl ČT Chovanec.

V komisi seděli i dva zástupci odborů, rozhodnutí potvrdit nechtějí, tvrdí ale, že v něm pochybení nevidí. "To rozhodnutí přijala větší část pětičlenné komise, čtyři lidé se sešli na jednotném stanovisku," řekl ČT Aleš Lehký, člen rozkladové komise ministerstva vnitra a Unie bezpečnostních složek.

"Myslím, že ho to (Červíčka) staví do trošku špatného světla, byť pro polici za rok a půl udělal mnoho dobrého, dodal předseda Nezávislého odborového svazu policistů Milan Štěpánek. Červíček podal rozklad proti svému odvolání z postu policejního prezidenta ke konci ledna.

Červíček, jehož jmenování 7. ledna zrušil tehdejší ministr vnitra v demisi Martin Pecina, si v něm stěžuje na několik věcí. Především na nezákonnost rozkazu tehdejšího policejního prezidenta Petra Lessyho z roku 2012, kterým změnil hierarchii svých náměstků.

Komise podle ČT dospěla k téměř stejnému závěru, jaký učinil Pecina, tedy, že v roce 2012 tehdejší ministr vnitra Jan Kubice po odvolání policejního prezidenta Lessyho v rozporu se zákonem nejdříve odvolal Červíčka z pozice náměstka a pak ho jmenoval šéfem policie. Červíčka měl přitom z pozice náměstka podle rozkazu Petra Lessyho odvolat policejní náměstek Pavel Osvald.

Reklama

Související témata:

Související články

Zeman: Policejní prezident je jen jeden

15. 12. 2013, 17:59

Prezident Miloš Zeman v neděli uvedl, že nejlepším řešením krize na postu policejního prezidenta by bylo vypsání výběrového řízení. Podle něj policie dva...

Výběr článků