Hlavní obsah

Motiv paroží se po letech vrací do moderních interiérů jako stylová dekorace

26. 3. 2023, 8:18

Kdo si ještě pamatuje náměty srn a muflonů na obrazech z osmdesátých let minulého století, sošky jelenů a paroží v ložnicích, ten asi nebude překvapen, že si tento motiv opět získává své příznivce. V dnešním designu jde bezpochyby o trochu retro prvek, který ale dovede pozvednout nudné interiéry.

Foto: Design Italy, Annabel James

Paroží je opět žádaným a trendy motivem v moderních interiérech. Zleva: Trophy Bottles od Atelieru Crestani a svícen s názvem Stag Head Hurricane

Článek

Dekorativní motiv paroží se v interiérech s pravidelností opakuje po staletí. A ani dnešní interiéry nejsou výjimkou. A to zejména díky faktu, že je aktuálně velmi oblíbený přírodní a boho styl. Právě pro ně jsou typické přírodní náměty v decentní barevnosti.

Foto: Melody Maison, Design Gift Shop

Úchytky a věšáky s motivem parohů ozvláštní nudné interiéry

Pozor ale, s parožím, ať už v jakékoli podobě, se rozhodně vyplatí to nepřehánět. Pokud tedy nechcete, aby to u vás doma vypadalo jako v zámecké lovecké síni. Platí, že méně je více, a paroží by mělo jen nenásilně připomínat krásy tvarů vzniklých v přírodě.

Foto: Schöner Leben, Sophie Allport

Tento typ dekorací zapadne do interiérů zařízených v přírodním stylu

Speciální kapitolou jsou motivy paroží v kuchyňském designu. Ty skvěle doladí servírování paštik z divočiny a pokud na tabuli doplníte ještě červené víno a ovocné mísy, docílíte opulentnějšího dojmu z hostiny v lehce středověkém duchu.

Foto: Annabel James, At Home In The Country

Kousky s motivy paroží jsou ideální pro servírování pochoutek ze zvěřiny

Inspirace krásou divoké zvěře bude dobře pasovat i ke skandinávskému stylu severských zemí, který má mnoho příznivců i v Česku. Dominují mu čisté linie, přírodní barvy a kvalitní materiály. Důležitou roli ve skandinávském stylu pak hraje příroda.

Foto: Annabel James

Drobné pohoštění k vínu můžete servírovat na prkénku dekorovaném parožím

Pokud chcete prostor doladit k dokonalosti, pak nezapomeňte také na pravé nebo umělé kožešiny, které prostor zahřejí a zútulní. Stejně tak budou hrát prim koberce s vysokým vlasem a doplňky v domáckém hygge stylu.

Reklama

Související články

Výběr článků