Hlavní obsah

Neil Patrick Harris prodává dům v New Yorku. Je v něm i tajná místnost

25. 8. 2021, 6:04

Americký herec Neil Patrick Harris a jeho manžel David Burtka, které znají diváci především z televizního seriálu Jak jsem poznal vaši matku, nabízejí k prodeji svůj newyorský dům okrové barvy. Je doslova našlapán uměleckými kousky a má i tajnou místnost. Stojí v Harlemu a jeho cena v přepočtu přesahuje 159 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Herečtí manželé Neil Patrick Harris a David Burtka prodávají svůj dům v newyorském Harlemu.

Článek

Čtyřpatrový dům, jehož interiér zaujme na první pohled eklektickým stylem zařízení, byl postaven v roce 1908. Herecký pár jej koupil v roce 2013 a než jej mohl začít užívat k bydlení, musel jej nejprve důkladně rekonstruovat a upravit. Sloužil totiž do té doby jako hotel typu bed & breakfast.

Práce trvaly 14 měsíců a pod palec si tehdejší úpravu vzal architekt Jeffery Povero společně s interiérovým designérem Tracem Lehnhoffem.

Na domě byla zachována a pečlivě obnovena většina původních architektonických prvků, jako jsou zdobné štuky, nejrůznější vestavěné části, dubové podlahy, nádherné schodiště z dubového a platanového dřeva atd.

Zároveň ale přibyla i spousta moderních vylepšení, i dobových kousků. „Oba jsme chtěli respektovat historii tohoto prostoru, místa, a přesto jsme zároveň chtěli, aby to působilo současně, kreativně a přístupně," cituje Neila Patricka Harrise web The New York Times.

„S domem v Harlemu máme spojené některé z našich nejdražších a nejmilejších vzpomínek. Naše děti tam strávily většinu svého života. Je to pro nás legitimně výjimečné místo,” říká herec.

Pět podlaží se zahradou i terasami

Dům má interiér rozdělený do pěti podlaží, přičemž jeho celková užitná plocha činí 743 čtverečních metrů.

Hlavní vstup vede po schodech na úroveň druhého podlaží. Zde je hudební pokoj, ale také šatna, prádelna a vzadu i bar s plynovým krbem. Je zde také tzv. přípravná kuchyň.

Foto: Profimedia.cz

V domě, který je jako stvořený pro pořádání spousty oslav, je možné objevit i hudební pokoj.

Po schodech dolů vede cesta do přízemí, které je na úrovni zahrady a má také svůj vlastní vstup do kanceláře. Kromě ní je v přízemí rovněž domácí kino a úložné prostory. Ve druhém patře je obývací pokoj s dalším krbem, formálně zařízená jídelna a velká kuchyň doplněná spíží.

Další dvě podlaží zabírají čtyři ložnice doplněné stejným počtem koupelen, a knihovna, jíž lze ovšem proměnit v pátý pokoj. V domě jsou dále dvě samostatné toalety, prádelna a také tělocvična, vinný sklep a herna.

Gwyneth Paltrowová prodává dům, v němž strávila dětství

Jak bydlí VIP

K interiéru připadá dalších 186 čtverečních metrů venkovní plochy, jíž tvoří nejen zadní zahrada, ale také terasa ve druhém patře s vířivkou, která doplňuje hlavní ložnici.

Poslední částí venkovních ploch je střešní terasa s bbq koutem a pergolou s vistáriemi.

Tajemství střeží kouzelníkovo oko

Ve velmi eklekticky zařízeném interiéru, kde se vedle sebe dobře doplňují jak ryze historické kusy nábytku, tak ty zcela moderní a zdi zdobí spousta převážně moderních obrazů, je možné objevit spoustu dekorací souvisejících s kouzelnictvím, které je Neilovým koníčkem. Vstup do jeho tajné pracovny v nejvyšším podlaží je proto příhodně maskovaný.

Aby se otevřely tajné dveře, je třeba stisknout oční bulvu kouzelníka na starobylém plakátu, odhalil v minulosti herec pro web Architectural Digest. Co přesně je v místnosti ukryto, však již prozradit odmítl s tím, že jde přeci o tajnou místnost.

Jak připomíná web The New York Times, herci s rodinou již nějaký čas v domě trvale nežijí, neboť před čtyřmi lety koupili rezidenci ve Východním Hamptonu. Proto se nakonec rozhodli svůj starý domov v Harlemu prodat. Cena je stanovena na 7,325 milionu dolarů, tedy v přepočtu 159,33 milionu korun.

Anketa

Máte doma také tajnou místnost?
Ano, také.
14,2 %
Měli jsme, ale už ji nemáme.
3,9 %
Ne, ale jednou bychom ji chtěli mít.
33,7 %
Ne, a ani nás to neláká.
48,2 %
Celkem hlasovalo 937 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků