Hlavní obsah

Vyměnil Australan vzácný Nissan Skyline za elektrický Leaf? Ne vše je takové, jak se na první pohled zdá

20. 9. 2022, 9:33

Dali byste protiúčtem za nový elektromobil i desetkrát dražší sporťák? Australan Barry to měl udělat, navíc se vzácnou verzí „Godzilly“. Ve skutečnosti však šlo pouze o marketingovou blamáž.

Foto: Nissan

Nissan Skyline GT-R V-Spec gen. R34

Článek

Je tomu pár dní, co internetem prolétl obrázek údajně ukazující novopečeného majitele elektrického Nissanu Leaf, jistého Australana Barryho. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, kdyby Barry podle popisku fotky nedal protiúčtem jeden z nejlegendárnějších nissanů vůbec - „Godzillu“ Skyline GT-R gen. R34.

„S rostoucími cenami paliv si Barry již nedokázal ospravedlnit svou R34 GT-R V-Spec II. Naštěstí pro něj jsme vůz dokázali vyměnit za zbrusu nový elektrický Nissan Leaf. Doufáme, že se ti bude líbit nový vůz, Barry. Šťastnou jízdu do zelené budoucnosti,“ stojí v popisku prodejny Eagers Nissan, sídlící v queenslandském Newsteadu.

Test Nissanu Leaf: Jezdí nečekaně dobře, ale chce to možnost nabíjet doma

Facebook a další sociální sítě samozřejmě zaplnily reakce podivující se nad nízkou inteligencí údajného Barryho nebo třeba nad jeho nízkou finanční gramotností. Hodnota skylinu této generace - a především verze, neboť jde o V-Spec II Nür, která vznikla v pouhých 718 kusech - se může blížit i půlmilionu dolarů, tedy asi 12,2 milionu korun, je-li vůz ve špičkovém stavu a s nízkým kilometrovým proběhem. Pro srovnání - elektrický Nissan Leaf se v Česku prodává od 859 tisíc korun.

Trik je ovšem v tom, že žádný Barry, který by odevzdal svou sběratelskou perlu a místo ní do garáže zaparkoval městský elektromobil, neexistuje. Fotka s popiskem byly pouze marketingovým kouskem, kterým se prodejně povedlo přitáhnout obrovskou pozornost.

Dotčený skyline na prodejně skutečně stojí, ovšem výhradně jako výstavní exponát, což ostatně dealerství před několika měsíci samo na Instagramu zveřejnilo. Jak zjistil web Carscoops, vůz je patrně zapůjčen od firmy Street FX Motorsport, která ho nezřídka využívá i pro účely vlastní propagace.

Reklama

Související články

Výběr článků