Hlavní obsah

Volkswagen chce zanedlouho porazit Teslu ve výrobě elektromobilů

7. 9. 2020, 9:24
Novinky, ČTK, Milan Lažanský

Německý automobilový koncern Volkswagen by mohl v blízké budoucnosti předstihnout amerického konkurenta Tesla v objemu výroby elektromobilů i v softwaru. Uvedl to šéf závodní rady Volkswagenu Bernd Osterloh v rozhovoru s německým listem Welt am Sonntag.

Foto: Volkswagen

Volkswagen ID.3

Článek

„Když Tesla postaví tři továrny schopné vyrábět 300 000 až 500 000 vozů, pak hovoříme o počtu kusů v rozmezí od 900 000 do 1,5 milionu,” řekl Osterloh. „Toho chceme v roce 2023 také dosáhnout, možná ještě dříve,” dodal. Upozornil, že velkou výhodou pro Volkswagen je jeho modulární platforma pro elektromobily.

První jízda Volkswagenem ID.3: Budoucnost není temná

Tesla nyní v Německu staví svou třetí továrnu na výrobu elektromobilů, která by měla od příštího léta vyrábět půl milionu vozů ročně, upozornila agentura DPA. Firma již vyrábí elektromobily v továrnách ve Spojených státech a v Číně.

Značka Volkswagen novou éru elektromobility staví na rodině modelů ID, po hatchbacku ID.3 se k premiéře chystá také SUV ID.4. Audi již představilo druhou verzi SUV e-tron, Seat se spolu s Cuprou rovněž chystá na sériové elektrické modely.

Nová Škoda Enyaq detailně. V základu za milion

Součástí koncernu Volkswagen je rovněž česká Škoda Auto. Ta v úterý představila čistě elektrický crossover Enyaq, který je jejím prvním sériovým vozem na bázi modulární platformy MEB, která je pro elektrickou budoucnost koncernu klíčová.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků