Hlavní obsah

Testování nové soutěžní fabie oficiálně: Líbí se Kopeckému i Mikkelsenovi

20. 8. 2021, 13:16

Škoda Fabia pro třídu Rally2 už nějakou dobu testuje na asfaltech i šotolinách různých evropských států. Automobilka to nyní potvrdila videem a doplnila krátkými komentáři jezdců.

Škoda Fabia Rally2 při testováníVideo: Škoda

 
Článek

Dosud to bylo „jen” video z youtubového kanálu, nyní o tom hovoří i sama automobilka – testování nové generace soutěžní Škody Fabia je v plném proudu. Automobilka to oznámila videem, které končí slovy, že se máme těšit na rok 2022. Tehdy se vůz podívá do ostrého nasazení.

Za volantem nové Škody Fabia: Nejmenší škodovka dospěla

Testy

Nová fabia Rally2 bude za volantem mít jména jako Andreas Mikkelsen, Jan Kopecký nebo Emil Lindholm. Designově bude vycházet z již představené silniční fabie čtvrté generace, ovšem v útrobách bude přeplňovaná šestnáctistovka, pětistupňová převodovka a pohon všech kol s mechanickými diferenciály.

Soutěžní speciál je stále maskovaný a automobilka o něm nezveřejnila více detailů – jen to, že se prototyp představil na šotolinových a asfaltových tratích v Česku, Francii a Španělsku.

Foto: Škoda

Testování nové Škody Fabia Rally2

Soutěžní fabia je velmi úspěšná, od dubna 2015 získala víc úspěchů, než jakýkoliv jiný vůz této kategorie. Má devět titulů v podpůrných kategoriích Mistrovství světa v rallye FIA, téměř 1400 vítězství v absolutním pořadí a téměř 3300 umístění na stupních vítězů po celém světě. Automobilka prodala přes 400 kusů soukromým soutěžním týmům.

Reklama

Související články

Škoda spustila výrobu nové fabie

13. 7. 2021, 14:18

Škoda začala tento týden vyrábět čtvrtou generaci modelu Fabia. Mladoboleslavská automobilka byla pro tento účel zásadně upravena.

Výběr článků