Hlavní obsah

Nové moskviče jsou podvod ruské propagandy. Auto je komplet z Číny

30. 11. 2022, 12:01

Nové ruské moskviče jsou ve skutečnosti čínskými auty vyrobenými v Číně, ukazuje video. V moskevské továrně, která dřív patřila Renaultu, se do hotových karoserií jen instalují motory, převodovky či nápravy.

Výroba MoskvičeVideo: AP

 
Článek

Obnovení výroby vozidel značky Moskvič v bývalém závodě ruské odnože Renaultu proběhlo s velkou pompou a transparenty s textem „Moskvič se vrací“. Už tehdy bylo jasné, že crossover Moskvič-3, který se začal vyrábět, je de facto čínským modelem JAC JS4.

Podle oficiálních materiálů měla výroba moskvičů být v režimu SKD, tedy Semi-Knocked Down. To znamená, že do Ruska by z Číny přišly součástky a auto by se v Rusku smontovalo. Ve skutečnosti ale jde o režim SKD-0, jinak též DKD - Dissassembled Knocked Down, uvádí ruský automobilový magazín Za volantem ve videu z továrny, zveřejněném koncem minulého týdne.

Foto: Profimedia.cz

Odhalení Moskviče 3 v Moskvě

To znamená, že vůz je v Číně kompletně vyroben, pak se z něj odstraní některé části, jako v tomto případě kola, nápravy a motor s převodovkou, mimo pár dalších drobností, v takovémto stavu se vůz doveze do moskevské továrny a tam je smontován nazpátek.

Proč to? Důvod je jednoduchý - auto dostane nové VIN s místem výroby Rusko a cedulku „Vyrobeno v Rusku“. A na jejím základě může propaganda hovořit o obnovení výroby ruských aut v Rusku.

Rusko po dvaceti letech obnovilo výrobu Moskvičů, ve skutečnosti jde o čínský crossover

AutoMoto

Reklama

Související témata:

Výběr článků