Hlavní obsah

Kupé ze Škody Enyaq natočili na hradecké dálnici

10. 3. 2021, 14:01

Na českých silnicích už je k vidění chystaná stylovější varianta elektrického SUV Škoda Enyaq iV ve formě továrního prototypu. Takzvané SUV-kupé nabídne prudce se svažující střešní linii.

Kupé verze Škody Enyaq iV natočena na hradecké dálniciVideo: Aktu.cz

 
Článek

Natočený prototyp Škody Enyaq iV je maskovaný jen od středového sloupku dále. Jde totiž o verzi připomínající vozy typu BMW X6, zakladatele moderního segmentu kupé-SUV.

Příď by se u nového typu karoserie zřejmě lišit neměla. Daní za atraktivní linii střechy zřejmě bude menší zavazadlový prostor i méně místa na hlavu zadních cestujících. Víko zavazadelníku by se mělo vyklápět i se zadním sklem.

Nová Škoda Enyaq detailně. V základu za milion

V Mladé Boleslavi se už od loňské premiéry standardního enyaqu příliš netají tím, že podobný vůz pro letošní rok chystají. Inspiraci si vezme z konceptu Vision iV představeného v březnu roku 2019.

Foto: Škoda Auto

Koncept Škoda Vision iV

Lze očekávat, že paleta pohonu bude kopírovat nabídku výchozího crossoveru. Normovaný dojezd až 510 km u verze s baterií o kapacitě 82 kWh by přitom v tomto případě mohl být o něco málo vyšší, vzhledem k aerodynamickému tvaru karoserie.

Sportovnější vizáž by měla být technicky naplněna variantou RS. Ta v klasickém Enyaqu iV nabídne dva elektromotory, systémový výkon 225 kW a zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,2 s.

Stejně jako výchozí enyaq se bude i kupé zřejmě vyrábět v Mladé Boleslavi. Enyaq jako jediný model koncernu Volkswagen na elektrické modulární platformě MEB vzniká mimo Německo, a navíc na stejné lince s modely se spalovacími motory.

Foto: Aktu.cz

Maskovaná Škoda Enyaq iV kupé

Foto: Škoda Auto

Škoda Enyaq iV v klasické variantě

Foto: Aktu.cz

Maskovaná Škoda Enyaq iV kupé

Foto: Aktu.cz

Maskovaná Škoda Enyaq iV kupé

Reklama

Související články

Škoda představuje Enyaq Sportline

16. 2. 2021, 8:00

První velký elektromobil od Škody přijíždí ve sportovně střižené variantě Sportline, dostupná bude ve třech variantách pohonu.

Výběr článků