Hlavní obsah

BMW umožní hrát hry na displeji, zatímco se třeba nabíjí baterie

14. 10. 2022, 6:06

Jak si krátit čas ve stojícím autě, když se bude třeba nabíjet trakční baterie? Můžete si číst nebo brouzdat po internetu, stejně tak si ale můžete dlouhou chvíli ukrátit i hraním videoher na displeji – jako třeba v některých vozech BMW.

Foto: BMW

Hry na displeji BMW

Článek

Automobilky postupně přecházejí na elektrický pohon, s čímž se potenciálně pojí delší doba strávená ve stojícím autě – to když nabíjíte na místě, kde není co jiného dělat. BMW se přidává k několika jiným značkám, jako je např. Tesla, v nichž si jde dlouhou chvíli ukrátit hraním her.

Foto: BMW

Hry na palubě vozu BMW

Nikoliv však na vlastním smartphonu, nýbrž na centrálním displeji vozu. Ve spolupráci se švýcarskou firmou AirConsole přichází mnichovská automobilka s možností spustit řadu videoher přímo v infotainmentu vozu.

K ovládání hry je třeba připojit vlastní smartphone pomocí QR kódu na displeji a najednou může hrát více hráčů; právě na toto se ostatně AirConsole specializuje. Zatím ovšem není jasné, které modely BMW a na kterých trzích tuto funkčnost nabídnou.

BMW představuje novou řadu 7, uvnitř připomíná kino

Není to první krok BMW směrem k audiovizuální zábavě ve stojícím autě. Před několika měsíci odhalená nová řada 7 ukázala obří obrazovku s přístupem k televizní službě Amazon Fire a konektorem HDMI, ke kterému je možné připojit třeba herní konzoli nebo počítač.

Reklama

Související témata:

Výběr článků