Hlavní obsah
Pirátská loď v čestlickém Aquapalace Praha Foto: Roman Mašín, Právo

Tipy na výlety: Kam zamířit do aquaparků

Horké letní dny vybízejí ke koupání a vodní relaxaci v aquaparcích. Přinášíme tipy na 11 takových všestranných míst po České republice.

Pirátská loď v čestlickém Aquapalace Praha Foto: Roman Mašín, Právo
Tipy na výlety: Kam zamířit do aquaparků

Aquapalace Praha (Čestlice)

Ve středočeských Čestlicích jen několik desítek metrů od hranic Prahy se rozkládá areál pro venkovní i vnitřní vodní radovánky. Nabízí řadu skluzavek a tobogánů, jeden z nich měří i 250 metrů. Komplex zahrnuje i sauny a mnoho „prohříváren“, jak těmto prostorům říká na svých webových stránkách.

Aquapark Vodní ráj

I Jihlava nabízí příležitosti ke strávení dne ve vodě. Krytý rekreační bazén zajišťuje přístup k masážním tryskám a vodopádům i za nepříznivého počasí. Ve venkovní části naleznete více skluzavek a dalších atrakcí, běžný plavecký bazén i dětský bazén s brouzdalištěm. Více o sobě areál píše zde.

Termály Velké Losiny

Termální park nedaleko Šumperka v Olomouckém kraji nechává vodu léčit. Zdejší termální voda je základem péče velkolosinských lázní. V areálu se nachází pět vnitřních a čtyři venkovní bazény, teplota v každém je mezi 30 a 36 °C.

Centrum vodní zábavy Kdyně

Areál ve Kdyni v Plzeňském kraji skýtá velký bazén rozdělený na plaveckou a rekreační část s atrakcemi zejména zaměřenými na masáže vodním proudem. Nachází se zde také 60 metrů dlouhý tobogán, na své si díky zdejší nabídce saun a parních lázní přijdou i milovníci wellness.

Aqualand Moravia

Pasohlávky v jižní části Jihomoravského kraji nabízí místním i přespolním značné množství využití volna ve vodě. Zdejší aquapark přináší nepřeberné množství venkovních i celoročních krytých bazénů, vířivek i zábavných atrakcí. Nachází se navíc v těsném sousedství horní části vodního díla Nové Mlýny. Tam lze odpočívat u lagun s travnatými i písčitými plážemi.

Aquapark CENTRUM BABYLON

Liberecký Babylon v jednom rozlehlém komplexu návštěvníkům dopřává mnoho šancí na zábavný den. Aquapark je pouze jednou z jeho součástí. Relaxační bazén, divoká řeka, tobogány a skluzavky i sauna. To vše v prostředí, které několikrát za den zkrášlí zvuky varhanní hudby a barevná světelná show.

Aquaworld Lipno

Protiproud, plavecký bazén i vířivka doplňují paletu možností trávení dne ve vodě v Lipně nad Vltavou. Krytý areál se nachází přímo vedle vodní nádrže s řadou příjemných pláží pro odpočinek i vodní zábavu.

Aquapark Olešná

Olešná ve Frýdku-Místku vás uvolní za každého počasí. Venku se nachází plavecký bazén i mnoho atrakcí pro masáže a vodní dovádění, v kryté části si užijete další masážní trysky a devadesátimetrový tobogán. Tato sekce poskytuje i relaxaci v lázni a saunách.

Aquapark Olomouc

I v Olomouci zůstává vodním nadšencům náruč otevřená po celý rok. Do krytého úseku zdejšího aquaparku patří relaxační bazén s vodním dělem, možnostmi masáže a tobogánem. Podobným se lze i projet i venku, kde je část bazénu vyhrazena i pro běžné plavání.

Koupaliště Flošna

Aquapark v Hradci Králové v části Malšovice využije každý. Vznikly v něm bazény k relaxaci, plavání i pro zábavu nejmenších návštěvníků. Na ně zde čeká vodní skluzavka i dětské hřiště s prolézačkami a houpacími atrakcemi.

Aquapark Klášterec nad Ohří

Venkovní aquapark u hranice Ústeckého kraje s Karlovarským. Nachází se tu 25 metrů dlouhý plavecký bazén, skluzavky, trojice tobogánu i oddělený bazén se skokanskou věží. Areál nabízí i zábavu nesouvisející s vodou, můžete si v něm zahrát plážový volejbal či stolní tenis.

Turistická navigace zdarma
Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků