Procházet se bosýma nohama v písku, aniž byste narazili na nějaký beton nebo kamení ukončující pláž, to je prostě slast. Podíváme se na pláže, kde si tohle můžeme užít dosyta. Jak už víme, nejdelší ze všech je Praia do Cassino na samém jihu Brazílie – měří okolo 240 km.

Přečtěte si o Brazílii více:

Za druhou nejdelší pláž na světě je považována Ninety Mile Beach v Austrálii. Tu najdeme na samém jihu nejmenšího kontinentu poblíž Melbourne. Mají ji rádi především rybáři a pozorovatelé delfínů a velryb.

Jen o pár kilometrů kratší než Ninety Mile Beach v Austrálii je pláž stejného jména na Novém Zélandu.

Jen o pár kilometrů kratší než Ninety Mile Beach v Austrálii je pláž stejného jména na Novém Zélandu.

FOTO: bigstock.com

Ačkoliv je Ninety Mile Beach v Austrálii nejdelší, mnohem populárnější pláže mají v okolí Sydney. Může za to velká atraktivita města. Pohled na most Harbour Bridge a zaoblenou Operu je přímo pohlednicový.

Opera není jen opera. Pod specifickými střechami se ukrývá pět divadel. Pěvcům slouží dvě z nich, do zbývajících tří se chodí na činohru.

Opera není jen opera. Pod specifickými střechami se ukrývá pět divadel. Pěvcům slouží dvě z nich, do zbývajících tří se chodí na činohru.

FOTO: bigstock.com

Mezi nejoblíbenější místa v Sydney patří Bondi Beach. Podle různých anket patří k plážím s nejkrásnějšími dívkami na světě. Nejsme si úplně jisti, jak k tomu autoři anket došli. Faktem je, že na volejbalových kurtech, které mají na Bondi poměrně hojné zastoupení, se pohybují sportovně vypadající muži i ženy v plavkách, což působí velmi esteticky.

Na Bondi Beach se také odehrávaly olympijské hry. V roce 2004 tu probíhal turnaj v plážovém volejbalu.

Na Bondi Beach se také odehrávaly olympijské hry. V roce 2004 tu probíhal turnaj v plážovém volejbalu.

FOTO: bigstock.com

Nejdelší neznamená nejlepší

Velmi dlouhá je i pláž Cox's Bazar v Bangladéši. O její přesné délce se vedou debaty, pohybuje se někde mezi 120 a 125 kilometry. Ovšem kdo by zde hledal špičkové resorty se vším, co je potřeba ke klidné dovolené s plným servisem, bude zklamán.

Za takovými podmínkami by musel trochu dále na jihovýchod Asie. Thajské, kambodžské nebo vietnamské pobřeží nabízí mnohem větší komfort. Letoviska Phuket nebo Pattaya jsou u nás velmi dobře známá, prvotřídní destinace Sihanoukville (Kambodža) nebo Nha Trang (Vietnam) si získávají stále větší oblibu.

K oblíbeným kratochvílím v Sihanoukville patří výlety k vodopádům Kbal Chhay.

K oblíbeným kratochvílím v Sihanoukville patří výlety k vodopádům Kbal Chhay.

FOTO: bigstock.com

Také v Americe najdeme mnoho dlouhých pláží. Nejdelší je Padre Island v Texasu (200 km), následuje Virginia Beach ve státě Virginia (56 km). Kalifornská Long Beach paradoxně přes svůj název mezi nejdelší nepatří.

Populární pobřeží těží z blízkosti Los Angeles. Druhé největší město USA leží 30 km od Long Beach a lidé rádi spojují odpočinek na pláži s úžasnými atrakcemi kalifornské metropole: návštěvou nedalekých filmových studií v Hollywoodu, luxusního předměstí Beverly Hills nebo přímo ve městě procházkou po chodníku slávy.

Inzertní sdělení: Vydejte se do světa
 

Vydejte se do Austrálie!

Žádný architekt – ta nejkrásnější místa pobřeží jižní Austrálie vytvarovala sama příroda. Překrásné útesy lemují dlouhé pláže a nedaleko nich můžete poznat města Melbourne, Adelaide nebo se podívat na klokany na Kangaroo Islandu.

Zlatý okruh přes americký západ

Poznejte pláže Kalifornie! Po cestě od nich se podíváte na spoustu dalších úchvatných míst včetně nejkrásnějších národních parků USA jako Grand Canyon, Údolí smrti nebo Monument Valley. Nádherná příroda a pláže západu Ameriky na vás čekají!

Podívejte se na další ze zájezdů za exotikou z nabídky cestovní kanceláře ESO travel.

Čtěte dále:

Přečtěte si také o pestrobarevných kouscích světa, podívejte se na osm nejúžasnějších vyhlídek planetynakoukněte na pláže v kubánské Guardalavace. Přehled všech článků najdete na hlavní straně rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika 

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán