Listopad v Česku. To jsou ranní mlhy a mrazíky, břečka na chodnících a lezavá zima. Listopad na Maledivách. To jsou hřejivé paprsky, prohřáté moře a nepřeplněné pláže. V exotických destinacích začala hlavní sezóna – v „běžných“ hotelech i v resortech „pro horních deset tisíc“. Pojďte se podívat na místa zaslíbená luxusu!

Cayo Levantado – ostrov rumu zaslíbený

Leží jen kousek od pobřeží Dominikánské republiky, téměř na dohled letovisku Samaná na pevnině. Cayo Levantado. Nebo, chcete-li, Bacardi Island. „To podle reklam pro rum Bacardi, které se kdysi na jeho plážích natáčely,“ vysvětlí vám ochotně číšník v místním resortu. Mimochodem jediném na celém ostrůvku. Jestli chcete prožít opravdovou romantiku a klid, pak je i díky tomu Bacardi Island ideálním místem.

Cayo Levantado, jinak také známý jako Bacardi Island. Prý se tu ukrývá pirátský poklad a místní resort nabízí větší než malé množství romantiky.

Cayo Levantado, jinak také známý jako Bacardi Island. Prý se tu ukrývá pirátský poklad a místní resort nabízí větší než malé množství romantiky.

FOTO: ESO travel

A romantickou atmosféru ještě posiluje legenda o fantastickém pirátském pokladu, který je prý někde na zdejší pláži zakopaný. Dodnes tu čas od času můžete potkat dobrodruha s detektorem kovů, který pokouší štěstí a bloumá po pláži, která je až neuvěřitelně klidná.

V Dominikáně mají i Abnormálně teplé, mělké a klidné moře: Poznejte "dětskou vaničku" u Boca Chica 

A aby nebyla – vždyť jediný resort na ostrově je pouze pro dospělé. S dětmi sem na dovolenou dorazit nemůžete. Atmosféra je díky tomu intimní, romantická, ideální pro čas líbánek. Které tu novomanželé mohou strávit třeba natažení v houpací síti nebo na privátní terase s výhledem na Karibik.

Maledivy – souostroví luxusu

Synonymum pro opravdu luxusní a opravdu drahou dovolenou? Maledivy! Konkrétně atol Ari, vlajková loď celých Malediv. Na několika desítkách ostrůvků je v dnešní době asi čtyřicet resortů, které bez výjimky patří ke světové špičce.

Maledivy. Ani v hlavní sezoně se nemusíte na pláži mačkat… ideální místo pro líbánky.

Ani v hlavní sezóně se nemusíte na pláži mačkat…

FOTO: ESO travel

Vydejte se za teplem a sluncem!

Chcete večeřet v restaurantu pod hladinou moře? Pozorovat podmořský život skrze prosklenou podlahu vodního bungalovu? Potápět se se žraloky? Nic z toho tady není problém. Přitom byl ještě v 70. letech 20. století celý atol turismem téměř nepoznamenaný. Dnes tu nežijí žádní stálí obyvatelé, jen turisté. Ti nejbohatší, samozřejmě.

Kde končí bazén a kde začíná vodní hladina? Architekti si s lidskými smysly v luxusních resortech rádi hrají.

Kde končí bazén a kde začíná vodní hladina? Architekti si s lidskými smysly v luxusních resortech rádi hrají.

FOTO: archiv autora

Vždyť týdenní dovolená pro dva v Lili Beach Resortu vyjde na necelý půlmilión, a to „jen“ v základní verzi. Za takzvanou „Lagoon vilu“ musí člověk ještě výrazně připlatit. I přes vysokou cenu, nebo možná právě kvůli ní je ale resort Lili považovaný za jeden z nejromantičtějších resortů na planetě.

Bora Bora – stvořeno bohy

V žebříčku nejromantičtějších míst světa se potom tradičně umisťuje i polynéský ostrov Bora Bora. A i pro něj platí charakteristika drahé a exkluzivní destinace. „Pravidelně sem na dovolenou jezdí třeba Pierce Brosnan nebo Cameron Diaz,“ prozrazují někteří průvodci. Od zástupců resortů se ale člověk obvykle nedozví nic, ctít soukromí je tady absolutní základ.

Přečtěte si o Bora Bora víc: Nejkrásnější a nejluxusnější místo světa? V anketách často vítězí Bora Bora 

Turistickým centrem ostrova je mys Matira. Jeho název prý vychází ze spojení „Mai te Pora“, tedy stvořeno bohy. A božské to tady skutečně je.Vždyť místní stejnojmenná pláž několikrát získala ocenění nejkrásnější pláže planety.

Kýč z katalogu skutečně existuje. Najdete ho třeba na Bora Bora.

Kýč z katalogu skutečně existuje. Najdete ho třeba na Bora Bora.

FOTO: ESO travel

Stejně jako třeba na Maledivách, ani v Polynésii nehyzdí pobřeží a pláže rozlehlé hotelové budovy. Hosté bydlí v luxusních bungalovech z přírodních materiálů. Nechybí v nich postele s nebesy, privátní vířivky nebo terasy s bazény. Na takovou pohádku si ale případný zájemce opět musí připravit několik set tisíc korun…

Cayo Coco – ráj ve stínu kokosových palem

Nenechte se zmýlit. Na kubánském ostrůvku Cayo Coco je sice kokosových palem nepočítaně, ale „coco“ v jeho názvu neodkazuje na ně, nýbrž na ibisy bílé, místní ptačí domorodce, kteří se procházejí po plážích. Mimochodem, stejně bílých, jako je jejich peří.

Je libo snídani nebo večeři na privátní terase?

Je libo snídani nebo večeři na privátní terase?

FOTO: archiv autora

Cayo Coco je jedním ze 4000 ostrůvků, které jsou rozeseté v okolí Kuby. Dovolená na Kubě je k mání za výrazně nižší cenu než v předchozích případech. Týden ve Varaderu, největším a nejslavnějším kubánském letovisku, pořídíte už okolo třiceti tisíc korun, resorty na ostrůvcích jsou ale jiná liga. Luxusnější, klidnější a logicky dražší.

Vždyť jen Cayo Coco nabízí ke slunění více než dvacet kilometrů pláží a menší příjemné resorty, kde si člověk užije klid a personál ho bude maximálně hýčkat. Mimochodem, ještě na přelomu tisíciletí tvořily značnou část pobřeží ostrova bažiny. Vše se zlomilo v roce 2005 se vznikem letiště. Od té doby turistů přibývá. Punc neporušeného karibského ráje ale ostrůvku Cayo Coco zatím zůstal…

Inzertní sdělení: Vydejte se na dovolenou snů!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky luxusních pobytových zájezdů:

FOTO: ESO travel

Lili Beach Resort & Spa, Maledivy

Vydejte se na dovolenou do ráje! Resort ležící na jižním cípu atolu Ari patří k absolutní maledivské špičce! Poskytuje exkluzivní all-inclusive, takzvané platinum plan. Leží na pláži s jemným bílým pískem a najdete tu i nekonečný bazén. Dále jsou tu tři bary, tři restaurace a perfektní zázemí pro potápění.

Cesta kolem světa

Pětadvacet dní, deset exkluzivních zastávek a servis na té nejvyšší úrovni. Vydejte se s námi na unikátní cestu kolem světa! Počet míst v luxusním privátním letadle je omezený a z původních 64 jich zbývá jen pár posledních. Argentina, Rio de Janiero, Uluru nebo třeba Bora Bora čekají jen na vás!

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také o klášteře narkomanů, o pozemském ráji Tonze nebo o letovisku, kde o turisty nestojí. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán