Loňská zimní sezóna přála všem, kteří rádi cestují za malý peníz. Nabídka a následně kapacita charterových destinací byla výrazně naddimenzovaná, a kdo měl dostatek trpělivosti a počkal na last minute, mohl třeba do Thajska, nebo do Karibiku do luxusního resortu letět za 15 tisíc korun.

Letos je vše jinak – míst v letadlech je méně, proto bude last minute zájezdů minimum a nejvýhodněji dovolenou pořídíte právě teď, kdy cestovky rozdávají výrazné slevy v rámci first moment nabídek.

Toužíte po klidu a pohodě? Pak se vydejte na některý z thajských ostrůvků. Pobyt na nich je dražší, ale stojí to za to.

Toužíte po klidu a pohodě? Pak se vydejte na některý z thajských ostrůvků. Pobyt na nich je dražší, ale stojí to za to.

FOTO: ESO travel

„Zatímco ještě loni v zimě odlétalo každý měsíc do mimoevropských exotických charterových destinací z Česka 12 letadel každý týden, letos jich bude jen pět,“ říká Hynek Špinar z cestovní kanceláře ESO travel, která se spolu s Exim Tours a Čedokem dohodla, že budou létat společně ve stejných letadlech.

„Teď je nejbohatší nabídka a nejlepší ceny. A ti, co se přesto rozhodnou počkat, letos vůbec nemusí odletět,“ dodává Hynek Špinar.

Thajsko je stálicí – pro baťůžkáře i pro bohaté

Do Thajska – za teplem, krásnými plážemi, památkami v Bangkoku, ale i do krásných národních parků na severu země – zamíří každý rok téměř 40 tisíc Čechů.

Thajsko je díky tomu zdaleka nejpopulárnější exotickou destinací. „Letos do něj ale poprvé po 15 letech nelétají z Česka charterové lety,“ říká Hynek Špinar. Proč? Protože v hlavní sezóně denně do Thajska z celé Evropy létá přes padesát pravidelných linek, které poptávku bez problémů pokryjí.

V Thajsku nemusíte relaxovat jen na pláži: Místo pláže bazén uprostřed pralesa: Město Chiang Mai je tak trochu jiné Thajsko 

Do Thajska můžete vyrazit do Bangkoku, města plného chrámů, historických památek, ale i města hříchu a neřesti, které reprezentuje zábavní čtvrť Patpong. Velkým a rušným letoviskem je Pattaya, výborné služby poskytuje Phuket. Za luxusem a soukromím se potom létá na thajské ostrovy. Ať už je to panenské souostroví Phi Phi, ostrov Ko Chang nebo malinký ostrůvek Ko Lipe.

V Karibiku vede Kuba

Autentická atmosféra, krásné pláže, salsa, doutníky, rum, koktejly… za tím vyráží na Kubu každý rok zhruba 10 tisíc Čechů. Což z ní dělá nejpopulárnější karibskou destinaci. Tři ze čtyř turistů míří do Varadera, nejslavnějšího karibského letoviska, a ten zbytek? Ten do dalších menších a méně známých letovisek a na ostrůvky při pobřeží.

Kubánské letovisko Varadero je nejslavnějším letoviskem celého Karibiku.

Kubánské letovisko Varadero je nejslavnějším letoviskem celého Karibiku.

FOTO: archiv autora

Inspirace pro zimní dovolenou!

Cayo Coco, Cayo Santa Maria nebo Cayo Guillermo jsou předobrazy ráje, které mají blízko ke katalogovým kýčům, ostrůvky, kde je pobyt sice dražší než na pevnině, ale kde si člověk bude připadat jako novodobý Robinson. Pravda, s luxusním bungalovem v zádech.

Dominikánská republika – špičkové zázemí

Zatímco Češi tíhnou ke Kubě, na západ od nás je nejoblíbenější karibskou destinací Dominikánská republika. A není divu.

„V Dominikáně se dočkáte špičkového servisu, proslulé je místní all-inclusive a zapomenout nesmíme ani na pláže, které mají statut nejkrásnějších pláží na planetě,“ přibližuje další karibskou destinaci Hynek Špinar.

Krásné pláže, bělostný písek, slunce… vyměňte letos hory za zimní dovolenou někde v teple!

Krásné pláže, bělostný písek, slunce… vyměňte letos hory za zimní dovolenou někde v teple!

FOTO: ESO travel

Pokud chcete dovolenou propojit s golfem, jeďte do letoviska Punta Cana. Juan Dolio je zase pohodovým letoviskem, kde vás obejme téměř lenivá atmosféra, a příjemný klid je i v Samaná. A i pro Dominikánu platí, že nejvýhodněji je k mání právě teď, v září a říjnu v rámci first minute slev.

Kam dál? Na Jamajku, do Mexika, do Keni…

Za koupáním a mayskými památkami v blízkosti pláží vyrážejí turisté do Mexika. Moderní Playa del Carmen, historický Tulum, tradiční Acapulco, ostrov plodnosti Cozumel… destinací je mnoho. Záleží, zda preferujete klid, nebo chcete do rušnějšího letoviska.

Předpokládá se, že se letos turisté začnou vracet do Keni. Africkou stálicí je ostrov Zanzibar.

Předpokládá se, že se letos turisté začnou vracet do Keni. Africkou stálicí je ostrov Zanzibar.

FOTO: archiv autora

„Zvýšený zájem je letos o Jamajku, i proto, že je letos poprvé s přímými lety z Prahy,“ přibližuje Hynek Špinar a dodává: „A když se nestane něco mimořádného, začnou se turisté pomalu vracet i do letovisek v Keni.“

A pokud se chystáte letos odletět za teplem k moři v období vánočních svátků a na silvestra, měli byste si pospíšit. Právě termíny na přelomu roku mizí nejrychleji a místa v těch nejlepších resortech se velmi rychle plní.

Inzertní sdělení: Vydejte se v zimě na dovolenou snů!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky pobytových zájezdů za exotikou:

FOTO: ESO travel

Poznejte krásy Thajska!

Vydejte se s námi už v říjnu za krásami Thajska. Vezmeme vás na prohlídku Bangkoku a pak si užijete relax na plážích v letovisku Phuket, který je považovaný za letovisko s perfektními službami.

Silvestr na Kubě!

Prožijte přelom roku v nejslavnějším letovisku Karibiku! Kubánské Varadero s desítkami kilometrů krásných pláží je ještě pořád k mání i v atraktivním termínu na přelomu roku. Využijte toho!

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Na pláže Dominikány!

Nejkrásnější pláže světa jsou v Dominikáně! A my vás na ně vezmeme! Vydejte se do letoviska Punta Cana, srdce karibského golfu, kde se o vás skvěle postarají. Místní služby jsou špičkové!

Čtěte dále:

Přečtěte si také o přehradě Itaipú, o špičkových restauracích nebo o nejslavnější soše planety. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & ESO travel