Vezměte partu kamarádů, kupte levné letenky a rozleťte se do těch nejdivočejších party letovisek na světě. Láká vás slavná Ibiza anebo byste radši zapařili v Thajsku? A co takhle orientální večírek v Indii? Stačí si vybrat!

1. Thajsko, Full Moon Party

Na ostrov Ko Phangan v Thajsku se už dávno nejezdí jen kvůli rajskému pobřeží. Významným faktorem v přílivu turistů z celého světa je Full Moon Party, která se, jak název napovídá, koná každý měsíc za úplňku. Snad je to právě tajemnou mocí měsíce v úplňku, že na ten termín jsou letenky téměř vyprodané. Na inkriminované pláži Haad Rin se tu sejde až 30 tisíc lidí z celého světa. Podobná párty se bude konat také okolo letošního Silvestra. Určitě to tedy stojí za úvahu. Další info v článku Exotický Silvestr v Thajsku a Zanzibaru? Zlákat se nechává stále více Čechů.

Více se Full Moon Party věnuje článek Největší plážová party světa? Full Moon Party na ostrově Ko Phangan.

Full Moon Party je tradicí – poprvé se tu lidé sešli v 80. letech, když slavili narozeniny jednoho z kamarádů. A pak už to jelo...

Full Moon Party je tradicí – poprvé se tu lidé sešli v 80. letech, když slavili narozeniny jednoho z kamarádů. A pak už to jelo...

FOTO: victoria peckham

2. Řecko, ostrov Mykonos

Modrá a bílá – ne náhodou je celé Řecko laděné do těchto barev. A ani ostrov Mykonos není výjimkou. Moře je modré, písek bílý a i okolní stavby ladí. Nádherné větrné mlýny se točí ve větru celou noc i den a stejně často se tu paří. Noční život je nedílnou součástí dovolené na Mykonu a do svých malebných uliček zve všechny – horních deset tisíc i baťůžkáře.

3. Ibiza, Playa d'En Bossa

Na nejdelší pláži ostrova Ibiza Playa d’en Bossa stojí jeden bar vedle druhého. Ve dne je tady pěkně živo, ale pořád to ještě není nic ve srovnání s nocí. To tu totiž pravidelně vypukají světoznámé párty, kde hraje zběsilá elektronická hudba a stovky lidí se boří do mokrého písku. Ostrov, který proslavili hippíci, se těší obrovské oblibě dodnes.

O šílenství, které každodenně vypuká na Ibize, se dočtete v článku Ibizu proslavilo hnutí hippies. Letos v létě patří k nejmódnějším destinacím.

Na Ibize to žije – i když při rozbřesku už všichni znaveni celonočním tancem jen mhouří oči do vycházejícího slunce.

Na Ibize to žije – i když při rozbřesku už všichni znaveni celonočním tancem jen mhouří oči do vycházejícího slunce.

FOTO: ST33VO

4. Mexico, Cabo

„Co se stane v Cabu, také v Cabu zůstane,“ praví tradice asi 60 tisícového města na Kalifornském poloostrově v Mexiku. Právě sami Mexičané jsou jeho nejčastějšími návštěvníky; jezdí sem za bílými plážemi a azurovým mořem, ale také za divokými plážovými party. Ty tu mají dlouhou tradici a spolu s perfektními podmínkami pro potápění, surfování a rybaření tvoří lákavou směs neznámých chutí a vůní.

Kde to ještě žije?

5. Brazílie, karneval v Salvadoru

Rio de Janeiro zná každý a díky tomu pro mnoho lidí ztrácí i jeho veleslavný karneval kouzlo. Právě opačná je ale situace v brazilském Salvadoru, kde každoročně probíhá pravý brazilsko-pohanský rej. Nespoutané veselí trvá celých šest dní a koná se v únoru, takže snědé krásky tu tančí v rytmu samby. Asi 24 km ulic se uzavře dopravě a zaplní se mnoha tisíci lidí – podle Guinessovy knihy rekordů jde o největší pouliční party na světě.

Nic vám ovšem nebrání vydat se na párty i do světoznámého Ria! O jeho karnevalu i plážích se píše v článku Rio de Janeiro, město karnevalu a krásných žen.

6. USA, Las Vegas

Synonymum pro party? Las Vegas! Město hříchu se dostává i do českého povědomí a stále více lidí jezdí okusit tu prapodivnou americkou volnost a všehochuť, zvanou Vegas. Můžete tu zažít neskutečné zážitky ve smokingu i v plavkách, přijít o všechno anebo vyhrát jmění, nebo se jenom šíleně bavit celou noc. A také vás třeba tohle načančané blikající město bude nudit - ve Vegas je zkrátka všechno možné!

Las Vegas – to je město hříchu, kde můžete vyšplhat i na zmenšeninu Eiffelovky.

Las Vegas – to je město hříchu, kde můžete vyšplhat i na zmenšeninu Eiffelovky.

FOTO: ESO travel

7. Francie, St. Tropez

Nejvíc sexy pláž? Mnoho hlasů volí francouzskou Nikki Beach v Saint Tropez. Pohodlná, bílá čalouněná lehátka, koupání v šampaňském a všudypřítomné celebrity sem lákají zlatou mládež z celého světa. Večírky tu vypukají každý den a divoká hudba zní až do rána. Pokud ale nemáte v plánu hned zkraje párty sbalit milionáře, asi se tu ani nenapijete, s opíjením to bude ještě těžší – ceny pití jsou totiž kdesi v mracích.

8. Austrálie, Queensland, Surfers Paradise

Je mnoho pláží, o kterých se dočtete, že jsou ty nejkrásnější na světě. Jednou z nich je údajně i Surfers Paradise v Austrálii. Každoročně ji navštíví asi milion návštěvníků, takže zdejší obchodníci nelenili a podél pláže postavili velké množství restaurací a barů. S nástupem noci se tu každý den rozvíří plejáda oslav a bujarých večírků, které se mezi sebou proplétají v jeden obrovský flám.

Pokud vám také učaroval Queensland, pak ho podrobněji prozkoumejte v článku Kde najít luxusní pláže i divoké pralesy? Zkuste prázdninový stát Queensland.

Goa je přepychová riviéra v Indii. Oblaží vás čistým mořem a sněhobílým pískem, aby ve vás v noci mohla probudit ukryté síly.

Goa je přepychová riviéra v Indii. Oblaží vás čistým mořem a sněhobílým pískem, aby ve vás v noci mohla probudit ukryté síly.

FOTO: ESO travel

9. Indie, riviéra Goa

Indická riviéra Goa je luxusní variantou exotické dovolené. To ovšem neznamená, že byste si tu nemohli užít ty nejdivočejší párty vašeho života. Koneckonců v nejslavnější éře hnutí hippies byla kromě Ibizy i Goa hlavním centrem zábavy. Horkokrevní Indové vám rozproudí krev i na tomhle koloniálním pobřeží a temné zátoky Arabského moře po západu slunce ukryjí ledacos, včetně orientálního hýření. Více o tomto koutu Indie najdete v článku Goa je riviérou Orientu, svou dovolenou tu tráví indická smetánka.

Inzertní sdělení: Tipy na zájezd za divokým nočním životem

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky pobytových zájezdů:

Indie: Goa – riviéra orientu

Země hlubokých myšlenek, starobylých památek i prostých lidských osudů. Rozvrstvená kastovní společnost, země chudáků i neuvěřitelných boháčů.

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Thajsko: ostrov Ko Phangan

Magický svit úplňku, taneční hudba na pláži Haad Rin. Ko Phangan ale nabízí také klidné pláže, nedotčenou přírodu, nádherné vnitrozemí i úžasné potápěčské lokality.

Austrálie: Queensland

Ta pravá Austrálie začíná tam, kde města končí. Zkuste se vydat do buše, spatřit nedozírné modré nebe, červený prach a poznat lakonickou povahu místních Aussies.

 

FOTO: ESO travel

Autor: Viola Kratochvílová & ESO travel