Hlavní obsah

Nejzajímavější pláže pro opalování nahoře bez

Že opalování nahoře bez je moderní, hlásá kdejaký článek na internetu. Jenže touha po bronzově opálených vnadách může v extrémních případech vést až do vězení. Na světě existují místa, kde vám sundání podprsenky na pláži vyslouží prodlouženou dovolenou v kriminálu, o kousek dál je ale nudismus přirozenou součástí plážové politiky. Víme, kam vyrazit!

Nejzajímavější pláže pro opalování nahoře bez

Když se v 60. letech začalo rozmáhat hnutí hippies, znamenalo to celkovou změnu ve vnímání světa kolem i sebe sama. A právě lidské tělo jako takové začalo být oslavováno. Přirozenost, sepětí s přírodou a láska se staly hlavními hesly hippíků. Není divu, že právě v této době začíná vznikat nudismus a jeho radikálnější kolega naturismus, který k absenci plavek přidává ještě celkové souznění s přírodou.

Tak jak jej známe dnes, se ale nudismus vyprofiloval až v 80. letech v Evropě, především ve Francii a Španělsku. Tyto dvě země zůstávají i dnes Mekkou všech vyznavačů kompletního opálení, na rozdíl od socialistického Československa tady totiž nebyl nudismus trestný. Scény jako z Četníka ze Saint Tropez se v této době odehrávaly spíš u nás, oficiální nuda pláže tu začaly vznikat až v 90. letech.

Tady se nesvlékejte!

Stačí být nahoře bez a vysloužíte si řadu problémů. V těchto zemích to ani nezkoušejte, nepovoluje-li to přímo vyhláška pláže nebo hotelu:

Mauricius, Indie, Thajsko, Malajsie, Maledivy, Japonsko, Spojené arabské emiráty, Turecko, Egypt, Indonésie, Portugalsko, Belgie, Itálie v okolí Říma, Jižní Amerika (hrozí obtěžující muži).

Celý svět ale od té doby ušel dlouhou cestu směrem k ještě většímu uvolnění, takže dnes patří právě Češky nebo třeba Maďarky k nejpočetnějším vyznavačkám opalování nahoře bez na chorvatských plážích. Pokud i vy preferujete slunění bez horního dílu, vyrazte do Francie, Španělska nebo Chorvatska. V Itálii si vždy dejte pozor a zjistěte si, jak má konkrétní oblast nastavená pravidla. V Řecku je zakázaný nudismus, ale tzv. „nahoře bez“ se tu toleruje.

V exotických destinacích si ale dejte pozor. Sluneční koupel bez plavek rozhodně nezkoušejte v žádné z arabských nebo islámských zemí a ani buddhisticky smýšlející národy z vás nebudou mít radost. Dokonce ani v USA, zemi, která staví svobodu jedince na první místo, nemůže žena beztrestně odložit svršky, neboť by mohla kazit morální vývoj mládeže.

Tento argument stojí také za přísnými pravidly, které návštěvníci nudistické pláže musí dodržovat. Je naprosto vyloučeno osahávat nebo zírat na další nudisty, nepřípustné je jakékoli chování s erotickým podtextem. Ještě přísnější opatření pak zavádí např. speciální resorty, které se pyšní přídomkem „pro dospělé“, a kde si po celou dobu pobytu vystačíte s ručníkem.

Takový najdete třeba v Mexiku v Cancúnu. Karibské moře omývá břehy bílé soukromé pláže, nudistický bar je plný naháčů a také nudiskotéka praská ve švech. Podobně atraktivní záležitostí je pak ostrov u břehů Francie jménem Ile du Levant. Tady nahotu přikazuje městská vyhláška – nudisté si totiž ostrov koupili, a tak tu platí jejich pravidla.

Pravým opakem pak jsou asijské nebo arabské země. V Malajsii hrozí za svléknutí horního dílu plavek vězení, v Thajsku je na některých ostrovech zakázáno zákonem. Dokonce i jinak benevolentní USA jsou v otázkách nahoty velmi prudérní – bez hrozby pokuty se smíte nazí, nebo bez vrchního dílu plavek opalovat jen na vyhrazených plážích nebo ve státech New York a Maine.

Inzertní sdělení: Vydejte se do nejznámějších plážových lokalit planety!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdů do nejznámějších plážových lokalit:

Praia Bonita Resort, Natal

V brazilském Natalu svítí slunce více než 300 dní v roce. Užijte si ho v jednom z nejluxusněších resortů oblasti!

Hotel Oasis Palm, Cancún

Krásná laguna, k ní ještě dva bazény, písečná pláž, all inclusive služby na nejvyšší úrovni. Vítejte na mexické Mayské riviéře!

Hotel Alamanda, Svatý Martin

Vydejte se v zimě za sluncem! Oblíbený hotel na karibském ostrově Sv. Martin. Písečná pláž přímo u hotelu.

Autor: Viola Kratochvílová & ESO travel

Anketa
Jak jste na tom s nudismem?
Nevadí mi, ale neprovozuji ho.
62.1 %
Sám/Sama jsem vyznavačem.
32.4 %
Odsuzuji ho, myslím, že na pláže nepatří.
3.4 %
Nevím, nemám na něj názor.
2.1 %
Celkem hlasovalo 858 čtenářů.

Nejlepší nuda pláže světa

Francie – pláž Cap d'Agde je asi nejznámější nudistickou pláží světa. Naháči tu smějí do barů i obchodů a je jich tu opravdu hodně. Jako první ve Francii začala opalování „nahoře bez“ propagovat Brigitte Bardot na Francouzské riviéře. Povedlo se jí to dokonale – jediná Korsika stále odolává a za sundání plavek vám tu hrozí pokuta.

Nizozemsko – nudistům země zaslíbená – bez plavek se tu můžete koupat skoro kdekoli.

Řecko – Paradise Beach na ostrově Telendos nabízí soukromí v útesech, podobně jako pláž Mirtiotissa na Korfu. Na pevninském Řecku se ale neodkládá ani horní díl plavek!

Nový Zéland – na největší nuda pláži na světě najde soukromí každý.

USA – pláž Gunnison neboli Sandy Hook Beach je největší nuda pláží USA, kde kromě nahých těl najdete i spoustu barů a atrakcí. Mimo nuda pláže se ale nesvlékejte!

Chorvatsko – těch oficiálních je asi 30, vesměs se ale nacházejí po celé délce pobřeží. Hlavní doménou Chorvatska jsou nudistické kempy, nejznámější z nich je Koversada.

Brazílie – pláž Praia do Pinho je známá brazilská nuda pláž, kde se nebudete nudit.

 

Bazénový nudismus

Věděli jste, že bez plavek můžete navštívit i některý z krytých bazénů? Existují speciální hodiny, vyhrazené pouze nudistům. Během nudistického plavání vás sem s plavkami prostě nepustí.

 

V arabských zemích ani pusu

Na dovolené v Dubaji si můžete zavařit i obyčejným polibkem na veřejnosti – pokud nejste manželé, je neobvyklé i držení za ruce. Ze zákona je zakázáno jakékoli obnažování, ale také třeba provozování příliš hlasité hudby na všech veřejných prostranstvích.

 

Čtěte dále:

O exotických plážích se můžete dočíst také tady:

Nedávno jsme psali také o slavných filmových lokalitách, o Mali, o tom, jak koupit soukromý ostrov nebo o největších stavbách planety. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Související články

Výběr článků