Hlavní obsah

Nejlepší svatební lokality: luxusní Maledivy, bláznivé Las Vegas nebo Tahiti

Odjedete jako snoubenci a vrátíte se jako novomanželé. Svatby v zahraničí jsou v kurzu. A záleží jen na konkrétním člověku, zda podstoupí jen symbolický obřad, nebo se vrátí oficiálně okroužkovaný. Na kolik svatba vyjde, co je potřeba zařídit a které destinace platí za nejromantičtější místa planety? Souhrn těch nej jsme pro vás připravili do tohoto článku.

Nejlepší svatební lokality: luxusní Maledivy, bláznivé Las Vegas nebo Tahiti

Maledivy, Mauritius, Tahiti, ale i Las Vegas nebo Dominikánská republika. Dnes je možnost uspořádat svatební obřad všude. Pravda, někde to trvá pár týdnů a svazek je pouze symbolický bez právní hodnoty, jinde vám ale na uspořádání veselky stačí patnáct minut času a v přepočtu tři sta korun v kapse.

Romantická, bláznivá, rychlá, luxusní, na pláži, v hotelu nebo pod vodou ale vždycky nezapomenutelná – svatba.

Svatba na Maledivách – luxus, luxus, luxus…

Maledivy jsou jednou z nejluxusnějších destinací planety. Místní resort Conrad Maldives Rangari Island získal dvakrát po sobě ocenění pro nejlepší místo na dovolenou na naší planetě. Pět hvězdiček tady k vyjádření luxusu nestačí, a tak si resort píše k názvu ještě jednu, šestou.

„Ano“ si tady řekli i hokejista Patrik Eliáš s Petrou Volákovou. Bosí na pláži, jen v lehkém bílém plážovém oblečení. Ostatně pláž je tady asi nejoblíbenější místo sňatku. „Druhé místo si drží hotelové zahrady,“ doplňuje delegátka.

„Ano“ pod vodou

Říci si „ano“ v plavkách, popřípadě v neoprénu – dnes už je možné všechno a snoubenců, kteří se vezmou pod vodou a „ano“ si jen naznačí gestem nebo ukážou na kartičce, je stále víc. Na Maledivách je oddá potápěčský instruktor. V Japonsku mají speciální obřadní síň pro potápěče a v Nové Kalifornii se nenamočíte – sedíte totiž pod hladinou v prosklené bublině.

Jen pozor na to, že sňatek, který tady člověk uzavírá, je pouze symbolický a manželství nemá po návratu do Česka právní váhu. Musí se zlegalizovat a jedinou matrikou, která má tuto pravomoc, je matrika v Brně.

Papírování nicméně za tento zážitek určitě stojí. Čerství novomanželé tady mohou strávit následné líbánky třeba ve vodním bungalovu, s prosklenou podlahou a s možností vyrazit si na večeři do unikátního podmořského restaurantu. 16 stop pod hladinou moře, ve společnosti tropických ryb, které od strávníků dělí jen pár milimetrů silné sklo – večeře tady je zážitek na celý život.

Mimochodem - o následných líbánkách i na dalších maledivských ostrůvcích si můžete přečíst ve článku Absolutní luxus a soukromí – to jsou líbánky na maledivských ostrovech Baa a Raa

Svatba v Las Vegas – za pár minut a za babku

Ve městě hříchu a hazardu si každý rok řekne „ano“ asi 160 tisíc párů. Těžko říct, kolik z nich do toho praští v podnapilém stavu a druhý den svého činu trpce lituje. Vzít se v Las Vegas je totiž otázka několika málo minut.

„Oddací list vám vystaví místní soud za pětapadesát dolarů a kaple, kde vás oddají jsou tady na každém rohu,“ přibližuje svatební atmosféru uprostřed Nevadské pouště turista, který tady strávil několik dní. Svatby jsou ve Vegas byznys jako každý jiný – za poplatek vám tady půjčí přímo před obřadní síní šaty, květinu a dokonce i svědky.

Aby to nebylo příbuzným na druhém konci světa líto, je možné za další poplatek zajistit i přímý přenos na internetu. Vrcholem svatebního šílenství v Las Vegas je prý tradičně svátek sv. Valentýna – to v některých kapličkách stihnou oddat i šest párů do hodiny. A pozor! Na rozdíl od Malediv je svatba v Las Vegas českými úřady bez problémů uznána.

Víc o této oblasti USA najdete ve článku Jihozápad USA: Země kaňonů a famózních národních parků

Svatba na Tahiti – svatba na ostrově srdce

Vesnička Tiki Village, polynéský chrám nazývaný marae, kmenový náčelník, všude květiny, z nich uvité věnce a budoucí manželé připlouvající na lodi – ona v převleku princezny, on za polynéského válečníka. Tak nějak vypadá svatba na ostrově Tahiti, kterému se díky jeho romantickému rázu přezdívá „ostrov srdce“.

Snoubenci nakonec vystoupí na břeh, kde jim náčelník sdělí jejich nová polynéská jména, omyje jim ruce kokosovým mlékem a nakonec je oddá… opět ale pouze symbolicky. „Pokud by měl být svazek právně platný, bylo by potřeba ho ještě uzavřít na úřadě a předtím pobývat na území Francouzské Polynésie minimálně měsíc,“ poznamenává k tomu úřednice.

Výčet mezi Čechy oblíbenými destinacemi by mohl uzavřít Mauritius. Místní svatební obřad české úřady uznávají. Svatba tady se ale musí plánovat s velikým předstihem, o Mauritius je totiž nemalý zájem. Odpovídají tomu i ceny. Na druhou stranu – kdo může říct, že si „Ano“ řekl na místě, které Mark Twain označil za otce ráje.

A co vy? Absolvovali jste svatbu v zahraničí? Inspirujte ostatní čtenáře a napište dole do diskuze pod článkem, kde to bylo.

Čtěte dále:

Kromě svateb jsme v posledních týdnech řešili i filmy nebo záhady:

Dál by se vám mohly líbit články o tom, kam zaletět z Ruzyně, o dubajských hotelech, Srí Lance nebo Severní Koreji. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

Inzertní sdělení: Tipy na zájezdy za exotikou a poznáním

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky pobytových zájezdů:

Pearl Beach Resort, Bora Bora

Výhled na lagunu, tropická zahrada, v dálce obrys Bora Bora, privátní hotelová pláž s bílým korálovým pískem a nad hlavou modro. Pojeďte do Francouzské Polynésie!

Taj Coral Reef Vivanta, atol Ari

Lázně, vířivka, sauna, potápěčské centrum – to je jen stručný výčet aktivit v tomto pětihvězdičkovém resortu na maledivském atolu Ari. Dovolená už nemůže být o moc luxusnější!

Anketa
Kde by se podle vás měla odehrát vaše svatba?
Na maledivské pláži
59 %
Na Tahiti před kmenovým náčelníkem
7.9 %
V Las Vegas
4.3 %
V Dominikánské republice
2.7 %
Na ostrově Mauritius
9.9 %
Jinde
16.2 %
Celkem hlasovalo 583 čtenářů.

Nechte to na ostatních

Svatba v zahraničí s sebou přináší spoustu papírování. Navíc ne každé „ano“ je respektováno zákony v České republice. Po návratu z dovolené tak často následuje kolečko po úřadech a až po jeho absolvování jsou snoubenci manželi i po právní stránce. Legalizace v ČR pak trvá zhruba tři měsíce.

Jako jediná v České republice vyřizuje zahraniční svatby matrika v Brně. Už před samotnou cestou je ale potřeba odeslat na místo, kde se budete brát, patřičné dokumenty. Obvykle stačí kopie pasu, kopie rodných listů a potvrzení o současném bydlišti a zaměstnání. Vše musí být notářsky ověřeno a navíc v úředním jazyce té dané země.

Do Dominikány pak posíláte dokumenty ve španělštině, na Tahiti ve francouzštině.

I proto se vyplatí popřemýšlet o svatebních balíčcích, které nabízejí některé cestovní kanceláře. Sice si připlatíte, ale cestovní kancelář vám poskytne podporu a pomoc s úředničinou.

Další články o svatebních a líbankových destinacích:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Související články

Výběr článků