Hlavní obsah
 

Z Londýna do Sydney za 19 hodin a 19 minut. Letadlo dokončilo nejdelší přímý let

Australská letecká společnost Qantas uskutečnila 19 hodin a 19 minut trvající let z britského Londýna do Sydney bez mezipřistání. Aerolinky testovaly, zda se vyplatí objednat letouny, které by na takové lince mohly operovat pravidelně, píše agentura Reuters. Na palubě stroje Boeing 787-9 Dreamliner proto bylo jen 46 pasažérů a šest členů posádky.

 
Z Londýna do Sydney za 19 hodin a 19 minut. Letadlo dokončilo nejdelší přímý let

Letoun přistál na letišti největšího australského města v pátek kolem poledne místního času po testovacím letu dlouhém 17 750 kilometrů. Stal se tím nejdelším uskutečněným komerční aerolinkou, píše server CNN. Na trase má létat pravidelná linka od roku 2022.

Společnost zároveň zkoušela dopady dlouhého letu na lidský organismus. Jednalo se už o druhý test v rámci projektu Sunrise. Ten první se odehrál v říjnu mezi Sydney a New Yorkem.

Páteční let byl teprve druhý, který zvládl bez mezipřistání trasu mezi Londýnem a Sydney. Premiéru obstaral v roce 1989 Boeing 747-400, rovněž společnosti Qantas. Tehdejší let trval více než 20 hodin.

Nejdelší pravidelné komerční lety nabízí v současnosti společnost Singapore Airlines mezi Singapurem a Newarkem na východním pobřeží USA. Let trvá 18,5 hodiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků