Hlavní obsah
 

V New Yorku otevřeli nejvyšší vyhlídku na západní polokouli

Turisté mířící do New Yorku se mohou pokochat výhledem na město z nového bodu. V americké metropoli ve středu zpřístupnili vyhlídku nazvanou Edge, která je se svými 344 metry tou nejvýše položenou na západní polokouli. Dohlédnout z ní lze za dobré viditelnosti až do sousedního státu New Jersey, píše server Daily Mail.

 
V New Yorku otevřeli nejvyšší vyhlídku na západní polokouli

Vyhlídka Edge se nachází na jednom z mrakodrapů nové čtvrti Hudson Yards. Má prosklené ohraničení a částečně prosklená je i podlaha. Otevřená má být celý týden od osmi ráno až do půlnoci a vstupné vyjde dospělého na 36 dolarů (833 korun), místní obyvatelé zaplatí o dva dolary méně. „Z téhle perspektivy jste New York ještě neviděli,“ uvedl šéf Hudson Yards Experiences Jason Horkin.

Vstoupit na vyhlídku Edge je podle Horkina jako procházet se v oblacích. „Celý zážitek má návštěvníky inspirovat a zažehnout v nich novou vášeň pro New York. Místní tuhle atrakci musejí vidět a na svůj seznam by si ji měli přidat i cestovatelé,“ doplnil.

Edge leží ve výšce 344 metrů.

Foto: Profimedia.cz

Hudson Yards je komplex výškových budov na západním Manhattanu, zahrnuje rezidenční i komerční prostory. Návštěvníci ve čtvrti naleznou zhruba stovku obchodů a restaurací, včetně luxusních značek. Server Daily Mail uvádí, že jde o zatím nejambicióznější projekt od znovuvybudování Světového obchodního centra.

Polovina komplexu se návštěvníkům otevřela už loni, zbytek by měl být hotov do roku 2025.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků