Hlavní obsah

Slavná fontána di Trevi v Římě je znovu otevřená

Známá barokní fontána di Trevi v centru Říma, ke které každoročně chodí milióny turistů, byla v úterý po opravách opět slavnostně uvedena do provozu. Na spuštění tryskající vody se přišly podívat stovky lidí. Fontána se opravovala téměř rok a půl.

Slavná fontána di Trevi v Římě je znovu otevřená

Fontána z 18. století patří v italské metropoli k vůbec nejnavštěvovanějším památkám. Celosvětově ji proslavil především režisér Federico Fellini, který u ní natočil legendární scénu svého filmu Sladký život (La Dolce Vita) z roku 1960. Právě odtud pocházejí vyzývavé záběry na osvěžující se hlavní představitelku snímku Anitu Ekbergovou pod pohledem Marcela Mastroianniho.

Ve fontáně di Trevi se odehrávala slavná scéna z filmu La Dolce Vita

Turisty k fontáně přitahuje i legenda, podle které vhození mince do vody zvyšuje naděje na nalezení té opravdové lásky. Podle statisíců eur (miliónů korun), které se každoročně ze dna fontány nasbírají, je patrné, že zájem je obrovský.

O potřebě zásadní opravy této památky se mluvilo už mnoho let. Město pak před třemi lety popohnala k rozhodnému činu sochařská výzdoba, která se začala rozpadávat. Restaurační práce trvaly od loňského června.

Opravu fontány financovala římská módní značka Fendi, vlastněná francouzským výrobcem luxusního zboží LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků