Hlavní obsah

Půl roku u moře a na výplatní pásce dva milióny. Hlásíte se?

Podobně jako se v únoru hledal správce pro opuštěný skotský ostrov, se aktuálně hledá šest dobrodruhů na práci snů v Austrálii. Každý z nich dostane za půl roku v přepočtu víc než dva milióny korun. Kampaň navazuje na neodolatelnou pracovní nabídku, na kterou země vypsala výběrové řízení před čtyřmi lety. Podpořit se tak má australský turistický ruch.

Půl roku u moře a na výplatní pásce dva milióny. Hlásíte se?

Vyhlásili vás ve škole třídním šaškem? Jestli vám nedělá problém komunikace v angličtině, možná by vám skvěle pasovala role vrchního baviče v Sydney. V popisu této funkce je organizace tamních nočních akcí včetně sydneyského festivalu a silvestrovského ohňostroje. Pokud jsou vaší silnou stránkou spíše dokonale vyvinuté chuťové buňky, zaujme vás nejspíš post ochutnavače.

Brit Ben Southall, který v Austrálii vykonával práci snů, předá letošním vítězům výběrového řízení pomyslnou štafetu.

Foto: Profimedia.cz

Ochutnavač bude v rámci svého zaměstnání cestovat mezi vinařstvími, pivovary a restauracemi v Západní Austrálii. Jen pozor na váhu. Ten, jehož vášní a největší dovedností je focení, se do sytosti vyřádí jako fotograf společenské rubriky v Melbourne. Kreativitě a nápadům se meze nekladou. Žádného dobrodruha nezklame pozice dozorce divokých zvířat. Do Jižní Austrálie je přesně někdo takový potřeba.

Slunné a idylické pracovní dny zažije hlídač přírodního parku na písčitých plážích australského Queenslandu. Pravděpodobně bude těžké si při pochůzkách v žáru slunečního svitu a za zvuku vlnobití uvědomit, že je to činnost související se zaměstnáním. Vypsána bude i pozice dobrodruha, který bude vypraven do australských pustin.

Otevřené dveře příležitostem

Každá z pracovních funkcí vynese tomu, kdo ji získá v obřím výběrovém řízení, v přepočtu okolo dvou miliónů korun na pobyt, proplacenou mzdu i veškeré životní náklady. A to za dobu pouhého půl roku. Pak se uvidí, jaké další pracovní příležitosti se tu následně šesti šťastlivcům naskytnou.

Do předchozího výběrového řízení, kde zájemci soupeřili jen o jedno místo snů, se v roce 2009 přihlásilo 35 tisíc lidí z 200 zemí světa. Nejvíce uchazečů pocházelo z USA, Velké Británie, Francie, Japonska i dalších asijských států. Kampaň měla tehdy stejně jako tentokrát za cíl zvýšit povědomí o tom, co vše Austrálie turistům nabízí. Země si od programu slibuje větší příliv zahraničních cestovatelů.

Hlásit se můžete zde.

TIP: Zájemcům o kteroukoliv z těchto pozic by podle organizátorů výběrového řízení mělo být ideálně 18 až 30 let, aby mohli požádat o dvanáctiměsíční pracovní vízum. Přihlásit se do výběrového řízení lze do 10. dubna.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků