Hlavní obsah

Na nočních prohlídkách zámku Náchod potkáte i Černou paní

Při nočních prohlídkách náchodského zámku potkávají návštěvníci tajemnou Černou Paní a další historické postavy. Noční prohlídky na zájemce čekají až do 25. července, další šanci budou lidé mít od 13. do 15. srpna.

Na nočních prohlídkách zámku Náchod potkáte i Černou paní

Noční prohlídky vedou nasvícenými sály takzvaného Piccolominského návštěvnického okruhu, ve kterém je na jednom z obrazů zachycena druhá manželka majitele náchodského panství Octavia Piccolominiho Marie Benigna.

Žena, která je zobrazena v černých šatech, které nosila po smrti svého manžela, podle pověstí z plátna sestupuje a bloudí komnatami náchodského zámku.

"Pro zájemce o pohled na svítící Náchod jsou otevřeny během nočních prohlídek také zámecké terasy a také vyhlídková věž zámku," řekl Růžička.

Na noční prohlídky je nutné se objednat dopředu

Náchodský zámek stojí na místě gotického hradu, který ve 13. století střežil cestu z Čech do Kladska. Hrad byl později přestaven na renesanční zámek, ten byl pak upraven a rozšířen v období baroka.

Správa zámku doporučuje, aby se zájemci o večerní prohlídky objednali alespoň tři dny předem na čísle 491 426 201 nebo e-mailu: objednavky.nachod@tiscali.cz. Prohlídky probíhají vždy od 21:00 - 22:00 hod na I. okruhu. Vstupné: 100,- Kč plné, 70,- Kč zlevněné, 30,- Kč rodinné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků