Máme tu klimatizaci. Byty, obchodní centra, restaurace, fitness centra… Tam všude přežijete. Anebo si vyberte květen. Monzunové bouřky slábnou a letní vedra ještě nenastala. Moře ještě nemá tu správnou teplotu, ale po ulicích se dá brousit po většinu dne. Pokud jste na památky, vaše místo se nachází v okolí čínské čtvrti a mrakodrapy Central Bussines District. Zde vedle sebe najdete buddhistické i hinduistické chrámy, muslimské mešity, křesťanské kostely a dokonce i židovskou synagogu.

Hinduistický chrám Sri Mariamman, z jehož střechy vás pozorují pestrobarevné mytologické postavy

Hinduistický chrám Sri Mariamman, z jehož střechy vás pozorují pestrobarevné mytologické postavy

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Kromě sakrálních „kousků“ jsou poblíž i dva typické singapurské monumenty. Tím prvním je socha Merliona, napůl lva a napůl ryby, který je symbolem města. Překlad ze sanskrtu jména Singapur je „Lví město“. Větší verze tohoto tvora je na ostrově Sentosa a slouží jako rozhledna. I druhý kousek může sloužit jako rozhledna. Jmenuje se Singapore Flyer a je umístěn na konci Marina Bay. Je to donedávna největší ruské kolo na světě s výškou 165 metrů.

Obří ruské kolo Singapore Flyer pokořili letos Američané v Las Vegas o 2,7 metru

Obří ruské kolo Singapore Flyer pokořili letos Američané v Las Vegas o 2,7 metru

FOTO: Merlion444, Wikimedia Commons

Doprava je na úrovni – čistá, přesná a pohodlná, ať si vyberete metro, vláčky, autobusy, nebo taxíky. V autobusech vám zpříjemní cestu barevné televize, a ačkoli městskou dopravu provozuje firma SMRT, dojedete vždy a včas na správné místo. Jen na jedno si dejte pozor: na zákazy! Zakázáno je tolik věcí a cedulky vás provázejí po celém městě. Spolu s mnoha doporučeními jich mohou být stovky. Základem je dodržovat pořádek. Za pouhé odhození nedopalku nebo žvýkačky na zem hrozí dost vysoké pokuty. V rámci prevence je zakázáno v Singapuru žvýkačky dokonce prodávat.

Přečtěte si také
Merlion, napůl lev a napůl ryba je součástí fontány

Merlion, napůl lev a napůl ryba, je součástí fontány

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Singapur má i své zábavní centrum. Vše, co se týká volného času a jeho využití, najdete na ostrově Sentosa na jihu městského státu. Kromě zábavního parku Universal Studios pro děti i dospělé tu najdete špičková golfová hřiště a hlavně pláž s opravdovým pískem. Prakticky až k pláži jezdí místní tramvláček. Jinak je ostrov jeden velký park s atrakcemi. Asi ta největší je akvárium v Marine Life Park, kde projíždíte po pohyblivém chodníku podmořským tunelem a kolem vás se ladně pohybují všemožní mořští živočichové včetně mohutných žraloků.

Mořské akvárium na ostrově Sentosa

Mořské akvárium na ostrově Sentosa

FOTO: Smuconlaw, Wikimedia Commons

Za zmínku stojí ještě Jurong Bird Park, který překvapivě není na ostrově Jurong, ale u silnice, která na něj vede. Na čtverci o stranách 500 metrů je umístěna ptačí zoo. Můžete se pohybovat mezi pestrobarevnými papoušky anebo pozorovat kolébavé tučňáky, růžové plameňáky, zúčastnit se krmení dravců nebo navštívit labutí jezero. Bez baletek. Vše předloženo na tácu přímo pod nos.

Ptačí ráj Jurong Bird Park

Ptačí ráj Jurong Bird Park

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Ale za nefalšovanou přírodou musíte jinam. V Singapuru ještě jedno takové místo je – na ostrově Ubin na severu u malajsijských hranic. Zde v lůně původní přírody žijí původní Singapurci. Stačí jim dřevěné domečky a ušlapané cesty. Vedou tu klidný život bez elektřiny, daleko od betonu a zákazových cedulek. Spolu se svými bohy čekají, až si i pro ně přijdou developeři…

Inzertní sdělení: Exotické zájezdy od 18 000 Kč - videoklip černoch Hugo
CK Arcadia Air – specializovaná cestovní kancelář na exotiku – pořádá více než 380 originálních exotických zájezdů do 60 zemí v Asii, Africe, Americe, Austrálii a Oceánii. Organizuje privátní poznávací programy a safari s vlastním průvodcem CK pro individuální turisty a malé skupinky. Žádné velké skupiny! Dovolená na míru!
Srí Lanka již od 32 590 Kč

Poznejte překrásnou Srí Lanku, jejíž perfektní mozaiku tvoří nekonečné, kouzelné pláže lemující celoročně teplé vody oceánu, chladivé a mystické hory s čajovými plantážemi, bohaté kulturní dědictví dávných kultur, přívětiví lidé i národní parky se safari.
 

Největší atrakce na Srí Lance - sloní sirotčinec Pinnawala

FOTO: archiv CK Arcadia Air

 

Pravá africká divočina tváří v tvář.

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Keňa (safari) již od 37 160 Kč

Vydejte se s námi na safari do Keni a setkejte se s pravou africkou divočinou tváří v tvář. Uvidíte „velkou pětku“ – lva, levharta, slona, nosorožce, buvola – a spoustu divoké zvěře. Můžete také navštívit vesnice domorodých Masajů nebo si safari prodloužit o pobyt u Indického oceánu. Safari na míru!
Izrael již od 16 680 Kč

Navštivte místo střetu tří náboženství a putujte po historických místech pocházejících už z 1. století n. l. Uvidíte všechna místa přímo i nepřímo spjatá s životem Ježíše Krista – Betlém, Jeruzalém, Nazaret, Galilejské jezero, Tiberii a další. Zároveň si i můžete odpočinout u Mrtvého moře.
 

Izrael – země mnoha chutí a barev.

FOTO: Dana Friedlander, goisrael.com

 

Projížďka na slonech tropickou džunglí na Koh Changu

FOTO: archiv CK Arcadia Air

Kambodža, Thajsko
již od 29 980 Kč


Nádherná panenská příroda, průzračné vodopády, zapomenuté chrámy v džungli, khmerské chrámové komplexy, dlouhé písčité pláže – to vše zažijete v Kambodži. Poznání Kambodži doplníte pobytem na ostrově Koh Chang v Thajsku.

Zpět na hlavní stránku rubriky Asie