Nová lanovka letos vyjede například na ledovec Sölden. Giggijochbahn, která existuje už od roku 1998, bude nahrazena moderní desetimístnými kabinkami s wi-fi. Díky přepravní kapacitě 4500 osob za hodinu se jedná o nejvýkonnější lanovku na světě.

Mimoto dostanou obě stanice nové budovy — stojí za nimi stejní architekti jako za restaurací ice Q na vrcholu ledovce, která se objevila v poslední bondovce Spectre.

Vizualizace úpatní stanice lanovky na Sölden.

Vizualizace úpatní stanice lanovky na Sölden.

FOTO: Bergbahnen Sölden - Ötztal Tourismus

Nová lanovka povede i na stubaiský ledovec a poprvé se rozjede už 22. října. Jedná se o nejdelší tříkabelovou lanovku v Alpách a nabídne také bezplatnou wi-fi. [celá zpráva]

Všude s jedním skipasem

Lyžaře má přitáhnout i moderní futuristická architektura. Lákadlem nejvyššího tyrolského ledovce Pitztal, kde lanovka návštěvníky vyveze do 3340 metrů nad mořem, je nejvýše položená rakouská kavárna. Zahájení sezóny zde proběhne už příští pondělí a potrvá celý týden.

Na všech pěti tyrolských ledovcích (Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai, Hintertux) mohou návštěvníci využít desetidenní skipas White 5, který jim umožní užít si od 1. října do 15. května libovolné sjezdovky v celé oblasti. Jeho cena vyjde na 379 eur, v přepočtu na zhruba 10 000 korun.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.