Dívali jste se někdy na bezpečnostní pás v letadle jako na módní doplněk? Nejspíš ne. Napadlo by vás označit nekuřácký let za šik? Air France to udělaly. Ve svém zbrusu novém instruktážním videu se snaží s bezpečností propojit styl a vyvolat v pasažérech dojem, že sledování dobře známých pokynů na začátku letu nemusí být jen nudnou povinností.

Od zapínání pásů až po nasazení kyslíkových masek provázejí cestující ve videu společně s letuškou také elegantně oblečené mladé ženy, které demonstrují dodržování bezpečnosti se stylem Francouzům vlastním. K upoutání pozornosti pasažérů by to mělo stačit. Aerolinky se snažily právě o vybočení ze série stereotypních videí na toto téma.

Video uveřejněné na internetu minulý týden, si získalo už v prvních dnech desítky tisíc zhlédnutí. Originální instruktážní videa natáčejí také další letecké společnosti.

Video

Instruktážní video novozélandských aerolinek inspirované Hobitem

Například novozélandská letecká společnost Air New Zealand vsadila v nedávné minulosti jak na krásné modelky, tak i na popularitu Pána prstenů a Hobita.

Video

Ukázka z instruktážního videa islandských aerolinek

Zdroj: Icelandair

Islandské aerolinky Icelandair zase využily potenciál své divoké přírody a dobrodružství, která nabízí. Ochutnávku toho, co dokáže ostrov sopek a gejzírů nabídnout, si pasažéři mohli prohlédnout v bezpečnostním videu zveřejněném loni na jaře.