Dwayne Stewart nestačil věřit svým očím, když spatřil z okýnka letadla na torontském letišti, jak zaměstnanci aerolinek zacházejí se zavazadly pasažérů. Ti házeli kufry ze schodiště do kovového vozíku z výšky asi pěti metrů, aby ušetřili čas a síly. Neváhal ani chvíli a mobilním telefonem jejich počínání natočil.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

A aby bylo vše ještě horší, než to na první pohled vypadá, Stewart a ostatní pasažéři byli aerolinkami požádáni o to, aby do zavazadlového prostoru odbavili i zavazadla, která by normálně měli jako příruční, vzhledem k nedostatku místa na palubě letadla.

Mnohé to vysvětlilo

„Je fakt bezva, že mám v tom zavazadle počítač,“ říká Stewart ve chvíli, kdy je jedna z tašek házena z výšky do vozíku. Video se stalo okamžitě hitem na sociálních sítích, když si někteří z aerolinek utahovali, že když létají s nimi, létá i jejich bagáž. Jeden uživatel podotkl, že už konečně chápe, jak se mohlo stát, že jeho šampón v kufru skončil na všem oblečení.

Aerolinky Air Canada v současné chvíli incident vyšetřují a je pravděpodobné, že dva pracovníci, kteří takto se zavazadly nakládali, budou propuštěni. „Tato událost je zcela neakceptovatelná a zcela porušuje naše vnitrofiremní nařízení o nakládání se zavazadly cestujících,” uvedla mluvčí společnosti Angela Mahová.