Co budete potřebovat:
  • ozdobnou misku

  • tři až pět rostlin

  • substrát pro pokojové rostliny

  • materiál na drenáž


Péče o výsadbu

Stanoviště: Mísu s květinami postavte na světlé místo, ale ne na slunce. V místnosti udržujte stálou teplotu.

Zálivka: Hned jak zjistíte, že substrát je suchý, musíte ho zalít.

Hnojení: Do substrátu k bramboříku zapíchněte jednu tyčinku hnojiva na kvetoucí rostliny. Ostatní hnojte hnojivem určeným pro zelené rostliny.

Ilustrační foto

Jak na to

Nejprve si zajistěte všechno potřebné. V zahradnickém centru nebo v hobby marketu se podívejte po dekorativní misce a vhodných rostlinách. Použijte odrůdy s pomalým růstem nebo trpasličí odrůdy. Důležité je, aby měly přibližně stejné požadavky na půdu, osvětlení, teplotu a závlahu. Zkombinujte je podle výšky a barvy.

Ilustrační foto

Ať miska má nebo nemá odtokový otvor, vždy je třeba na dno nasypat vrstvu drenážního materiálu - keramzitu nebo štěrku. Půda se při zalévání tak nepřemokří. Na drenážní vrstvu nasypte asi tři centimetry zeminy a důkladně přimáčkněte. Jsou-li kořenové baly rostlin suché, před výsadbou je zalijte a přebytečnou vodu nechte odtéci.

Ilustrační foto

Rostliny nejprve zkusmo postavte do mísy. Nejvyšší dozadu, nejnižší dopředu. V naší výsadbě je použit kroton, radermachera a brambořík. Protože brambořík potřebuje kyselou půdu, zasaďte ho i s květináčem. Do misky postupně doplňte substrát a kolem rostlin ho dobře upěchujte. Nakonec zalijte.