Hlavní obsah
Barevně nasvícené mraky zpestří střídmě zařízené ložnice. Foto: Circu

Spánek jako v nebi? Svítící mráčky uklidní nejen děti

Pokud chcete, aby se vám v ložnici spalo jako v nebi, zkuste si do ní pořídit lustr nebo lampy ve tvaru mraků. Ty dodají interiéru něžnou a jemnou atmosféru a zútulní prostory, které by jinak působily chladně a neosobně. Tyto kousky jsou ideální volbou pro ty, kdo chtějí interiér doladit spíš náladovým a nepřímým osvětlením.

Barevně nasvícené mraky zpestří střídmě zařízené ložnice. Foto: Circu
Spánek jako v nebi? Svítící mráčky uklidní nejen děti

Lampám inspirovaným tvarem mraků je společná jemnost a lehkost materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Ať už jde o papírová stínidla, nebo speciální vaty, mějte na paměti, že sice působí efektně, ale budou také fungovat jako lapače prachu.

Toto osvětlení se proto nehodí do rušných a zaprášených prostor. Volte je spíš do místností, ve kterých je nižší frekvence pohybu.

Osvětlení inspirované mraky může dodat interiéru i na dramatičnosti. Pro takový efekt volte stínidla z řaseného papíru.

Foto: Nedgis (2x)

Lustry ve tvaru mraků jsou většinou objemnější a hodí se tak spíš do prostornějších místností. Ideálně do takových, ve kterých jsou vysoké stropy. Uplatní se i v mezonetových a loftových bytech.

Tento typ ostětlení opticky sníží vysoké stropy.

Foto: Ksl living, Nedgis

Lustry a lampy s motivy mraků se nejvíc hodí do místností určených k odpočinku. Jsou tak ideální zejména do ložnic, případně obývacích pokojů a různých relaxačních salónů.

Neonové osvětlení zapadne do barů a restaurací.

Foto: Red Candy, Yellow Octopus

Mráčky se mohou také stát efektním zpestřením dětských pokojů. I díky nim pak bude pokoj působit uklidňujícím a konejšivým dojmem. Díky mráčkům vytvoříte uvolněnou a příjemnou atmosféru, která je v dětských pokojích rozhodně žádoucí.

Lampy ve tvaru mráčků jsou vhodnou dekorací do dětských pokojů.

Foto: Einrichten design

Lampičky ve tvaru mraků zafungují spíš jako nepřímé osvětlení. Pokud hledáte lampy, které by sloužily jako přímé osvětlení třeba nad pracovním stolem, volte jiný typ osvětlení. Jde ale o ideální kousek třeba pro ty, kdo neradi usínají v úplné tmě nebo pro děti, které se v noci ve tmě bojí.

Tento motiv je ideální do místností, které mají uklidňovat.

Foto: Nedgis, Lights4fun

Pokud chcete zařídit interiér tak, aby působil uklidňujícím dojmem a byl zároveň trendy, zkuste v něm uplatnit i mátovou barvu. Ta je v současné době velkým hitem a k osvětlení v podobě mraků se dobře hodí.

Anketa
Máte doma podobně tematicky laděné osvětlení?
Ano, interiér to rozhodně zútulní
0 %
Ano, přijde mi to jako zajímavé osvěžení
57.1 %
Ne, je to kýčovité
0 %
Ne, jsem vyznavačem klasiky
42.9 %
Celkem hlasovalo 7 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků