Hlavní obsah
Dvojice vrat pro výjezd hasičských aut je základem nového vzhledu pokoje. Foto: Clare Curtisová

Šikovná maminka zařídila čtyřletému synovi pokoj jako hasičskou stanici

V malou hasičskou stanici proměnila pokoj svého čtyřletého syna šikovná britská maminka Clare Curtisová ze St. Helens v Merseyside. Své dílo zveřejnila na facebookové stránce pro domácí kutily DIY On A Budget (volně přeloženo jako Vyrob si sám za pakatel) a pod jejím příspěvkem se strhla lavina pochvalných komentářů.

Dvojice vrat pro výjezd hasičských aut je základem nového vzhledu pokoje. Foto: Clare Curtisová
Šikovná maminka zařídila čtyřletému synovi pokoj jako hasičskou stanici

Hasiči patří tradičně mezi vysněná povolání malých kluků. Tím spíš, pokud se dívají na seriály o nich, jako je například požárník Sam.

Výjimkou není ani čtyřletý syn Britky Clare Curtisové, která se rozhodla zařídit mu pokoj jako malou hasičskou stanici. Malý Elliot je totiž požárnickými věcmi unesený od batolecího věku.

V pokoji nechybí naprosto nic. Dvojice velkých vrat, ze kterých ve skutečné stanici vyjíždějí hasičské vozy k zásahům. V pokojíku z jedněch „vyjíždí“ hasičské auto, které je ve skutečnosti postelí malého obyvatele. Vrata i okna nad nimi jsou ze dřeva, které Clare natřela.

I pracovní stůl je zařízen v požárnickém stylu.

Foto: Clare Curtisová

Kromě poliček na nejrůznější modely hasičských aut tvoří součást zařízení pokoje i další nezbytnosti malého požárníka. Je to především malý požárnický oblek zavěšený přímo na zdi, aby byl hned po ruce, malý hasičský přístroj v rohu, informační cedule s důležitými čísly a samozřejmě žebřík.

Zdi jsou oblepeny tapetami s motivem cihel, jako bonus nechybí v rohu i nezbytná tyč, po níž se ve skutečné hasičské stanici spouštějí hasiči ke svým vozům.

Na zdi nechybí požárnický oblek a žebřík, v rohu pokoje pak nezbytný hasičský přístroj.

Foto: Clare Curtisová

Pokud odečte cenu postele, ostatní náklady na úpravu pokoje podle Clareiných odhadů nepřesáhly 100–130 liber, tedy v hrubém přepočtu cca 3000–3900 korun.

„Mnohem těžší než samotné zařízení pokoje bylo udržet ho mimo, aby to pro něj bylo překvapení,“ odpovídá na jeden z více než 1500 pochvalných komentářů Clare.

Anketa
Zařídili jste svým dětem také nějak motivovaný pokoj?
Ano a myslím, že se to povedlo.
68.5 %
Ne, sami to neumíme a na profesionála nemáme peníze.
6.1 %
Ne, o nic takového nestály.
14.3 %
Zatím ne, ale plánujeme to.
3.3 %
Nemáme děti.
7.8 %
Celkem hlasovalo 7018 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků