Hlavní obsah

Češi domečky pro děti prostě umí. Dědeček vyrobil vnučce skvělé hnízdečko

Nedávné články o domečcích pro děti, které jsme uveřejnili v naší rubrice Bydlení, inspirovaly také čtenáře Vladimíra z Loun. A protože nechtěl domeček pouze kupovat, rozhodl se jej pro svou jedinou vnučku vyrobit sám. Nám poslal nejenom jeho snímky, ale i video s fotografiemi stavebního postupu.

Češi domečky pro děti prostě umí. Dědeček vyrobil vnučce skvělé hnízdečko

„Domeček jsem postavil minulý rok k 5. narozeninám své vnučky Simonky. Protože mám tuto jedinou, tak jsem to pro ni udělal,” píše v úvodu svého e-mailu a doplňuje: „Po seznámení s trhem jsem usoudil, že výběr není velký, zato je ale poměrně drahý.”

Proto se Vladimír rozhodl, že svou malou princeznu nezklame a vysněný „palác” jí postaví sám. Domeček stavěl postupně po částech, jak mu to chvíle volna mezi prací umožnily.

K odchodu z domečku slouží červená skluzavka.

Foto: Archiv čtenáře

Nás hned na první pohled zaujalo neobyčejné umístění malého příbytku, jenž je zavěšen pod chodbou domu jako roztomilé vlaštovčí hnízdo.

„Máme malý dvorek, a tak mne napadlo domeček zavěsit pod chodbu, která vede nad ním,” vysvětluje Vladimír.

Roztomilý červenozelený domeček s maličkým balkonkem, který zdobí vyřezávané zábradlí, a s okénkem s rovněž vyřezávanými okenicemi a obložením je přístupný po červeném žebříku. K odchodu pak může malá majitelka zvolit elegantní sjezd po skluzavce.

Pod domečkem vzniklo praktické místo pro stoleček se židličkami.

Foto: Archiv čtenáře

Zavěšením domečku pod chodbu vznikl ještě jeden malý prostor, který může malá Simonka rovněž využívat. Má pod domečkem ještě místo pro stoleček se židličkou, a kde si může malovat, anebo třeba hodovat na dobrotách, které si v domečku „uvaří”.

Anketa
Je lepší domeček ve vzduchu, nebo na zemi?
Ve vzduchu, jednoznačně. Klouzačka, dobrodružství, výhled
89.1 %
Asi jak kde
4 %
Na zemi, v každém případě. Bezpečnost nade vše
6.9 %
Celkem hlasovalo 3354 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků